За титул польового чемпіона по підсадному кабану змагалися мисливські собаки трьох областей,

За титул польового чемпіона по підсадному кабану змагалися мисливські собаки трьох областей,

Або як Борька і Машка «екзаменували» мисливських собак у вольєрі поблизу с. Усичі, де «ходила» Друга Світова

У лісовому вольєрі біля с. Усічі Луцького р-ну минулих вихідних відбувалися Волинські обласні змагання мисливських собак по підсадному кабану. Супроти трирічного дзіка Борьки та його поросихи Машки мисливці Волинської, Рівненської і Львівської областей виставили лайок – східно-сибірських, західно-сибірських, була навіть одна карело-фінська, а ще словацьких копових, по одному курцхару та ягдтер’єру. Борька, як справжній джентльмен, обороняв свою пасію. Кільком собакам, що переоцінили свої можливості і наблизилися надто близько, від нього добряче перепало, але й Машка – не з полохливих, тож діставалося і від неї.

Десятигектарний вольєр зритий окопами часів Другої світової, має болітце, гущак, завали, горбисту місцевість, яри, тож не всі собаки змогли виявити диких свиней. Власник котроїсь пари навіть засумнівався, чи є у тім вольєрі дичина, але вже наступні чотирилапі змагальники легко знайшли Борьку і Машку у сушняку, повз який не раз пробігали і собаки недовірливого господаря. «Полювали» лайки парами і поодинці. Головним суддею змагань був експерт І категорії Іван Задерецький з Івано-Франківщини, йому допомагали власник вольєра експерт Національної категорії Віктор Дрокін із Луцька та ковельчани голова секції лайок ВОО ФМСУ Анатолій Кондратюк і член Федерації Олександр Мельничук.

– У змаганнях взяло участь 47 мисливських собак, – розповідає головний суддя Іван Задерецький. – Було 32 пуски, більшість собак спрацювало і отримали три дипломи ІІ ст. і чотирнадцять – ІІІ ст. 45 % собак, на жаль, або не знайшли свиней або через дві хвилини перервали роботу. Загалом же змагання вийшли видовищними і цікавими ще й завдяки тому, що були достойні кабани, швидко переміщалися по території, вміло маскувалися, давали відсіч… І вольєр відповідає найвищим стандартам, має яри, горбисту місцевість, завали, болітце…

Іван Володимирович за три роки суддівської кар’єри відсудив понад 40 змагань різної складності в Коломиї, Теребовлі, Богородчанах, Володимир-Волинському, має достатній рівень кваліфікації і досвід. До того ж і сам захоплюється собаківництвом, утримує «чотириногих полювальників», тож знає усе про їх повадки і характер. Рефері мисливських перегонів оцінював роботу чотирилапих мисливців за багатьма параметрами: зір, слух, нюх, швидкість пошуку, сміливість, спритність, в’язкість, злагодженість пари… Надзвичайну увагу приділяв інстинктові самозбереження. Собакам, які потрапили під роздачу свиням, одразу знімав відповідну кількість балів.

У підсумку польовим чемпіоном серед одиночок стала західно-сибірська лайка Цуза дрогобичанина Ігоря Мороза, вона набрала 77 балів і отримала диплом ІІ ст. Друге місце виборов Ай-Дар (ЗСЛ) ковельчанина Володимира Черняка, він набрав на 1 бал більше від Цузи, але отримав диплом ІІІ ст, третє з 70 балами і дипломом ІІІ ст. посіла Бася (ЗСЛ) Юрія Потапчука (с. Велицьк Ковельського р-ну). Польовими чемпіонами серед пар з 78 балами і дипломом ІІ ст. стали західно-сибірські лайки Бой і Пушок Василя Лесика з Радехова Львівської обл. Друге місце з 74 балами і дипломом ІІ ст. зайняли західно-сибірські лайки Агор і Айра іншого радехівця Любомира Скопика, третє вибороли східно-сибірські лайки Зеро і Амба Валентина Грищука з с. Селець Турійського р-ну (75 балів, диплом ІІІ ст).

Це «мисливське шоу» викликало шалений інтерес у мисливців, адже не кожен день побачиш, як на величезній швидкості лісочком несеться «щетиниста гора», а бува сміливо і з азартом женеться за тими ж чотирилапими змагальниками. Біля вольєра було багато глядачів, які захоплено спостерігали за маршами «щетинистих гладіаторів» та роботою мисливських собак.

Сергій Цюриць.

На фото автора: під час змагань по підсадному кабану.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%