Журналістам забороняють працювати в АТО

Журналістам забороняють працювати в АТО

Командування порушує законодавство, все списуючи на війну

Незалежна медіа-профспілка України б’є на сполох: фотокореспондент ІА «Укрінформ» Маркіян Лисейко та журналіст видання «Лівий берег»  - Марк Левін зустрілись з перешкоджанням журналістській діяльності, коли 12 лютого, направились до блокпосту у с. Гранітне.  Журналісти планували потрапити в населений пункт та поспілкуватись з мирними жителями для подальшого висвітлення життя містян  в рамках спецпроекту "Лінія конфлікту. Люди".
 
«Напередодні, ми надіслали в прес-службу АТО необхідний запит, прес-офіцер нас запевнив, що все гаразд і пообіцяв забезпечити супровід та сприяння»,  - розповідає журналіст Марк Левін, - «Однак, коли о 8 ранку ми приїхали на місце, з’ясувалось, що ніхто не був поінформований, а супроводжуючого, якого призначив прес-офіцер, не було, зв’язку із самим прес-офіцером теж не було. Відтак, перебуваючи на блок-пості понад годину, ми не могли ані працювати, ані рухатись далі і перебували у небезпеці, являючи собою мішень для обстрілів».
 
Далі журналісти повідомили, що супроводжуючий Вовкодав Святослав, заступник командира з виховної роботи 14 окремого мотопіхотного батальйону при 72 бригаді, який прибув для сприяння роботи журналістів сам визначав тривалість перебування журналістів у с. Гранітне, регламентував час проведення зйомок, за лише йому відомими нормами, втручався у роботу журналістів, чим перешкоджав журналістам виконувати свій професійний обов’язок.
 
«Нас цікавило усебічне висвітлення подій»,  - розповідає журналіст Макс Левін, - «Ми спілкувались з місцевими жителями, які мали полярні погляди та опозиційні міркування, і, очевидно присутність військового під час бесід, впливала на нашу з ними розмову, ми повідомили про це пана Вовкодава і попросили нас залишити, однак він відмовився».
 
На прес-карті АТО, яку отримують акредитовані журналісти, вказано номери телефонів фахівців, зателефонувавши туди за роз’ясненнями, прес-служба НМПУ отримала відповідь від Миколи Миколайовича, який повідомив, що в країні йде війна і це, на його думку, повинно все пояснювати.
 
Юзеф Венсковіч, офіцер прес-служби Міністерства оборони, коментуючи ситуацію, повідомив, що ситуація трапилась у зв’язку з тим, що акредитація журналіста - Макса Левіна,  у зоні АТО прострочена. Відтак, з 5 січня він не має права працювати у зоні АТО.  Пан Венсковіч нас запевнив, що як тільки журналіст поновить акредитацію у нього не буде ніяких проблем з роботою у зоні АТО.
 
Але з фото видно: акредитація у журналіста дійсна до 22 лютого 2016 року.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%