Чим отруїлися волинські шахтарі

Чим отруїлися волинські шахтарі

Незалежні профспілки звинувачують міністра і його «смотрящих»

Голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець пояснив причину нещасного випадку на Нововолинській шахті "Бужанська", де постраждало троє гірників, – інформує видання «Конкурент».

На своїй сторінці у Фейсбук Волинець, зокрема, зазначив:

«Надзвичайна подія на шахті «Бужанська» ДП «Волиньвугілля», де мало не загинули через отруєння троє гірників, сталася через те, що вибій не провітрювався, бо у ньому відсутні вентиляційні труби, тому й відбулося заміщення кисню вуглекислим газом. Шахтарі, які добували вугілля вручну за допомогою відбійних молотків (технологія 30-х років минулого століття), отримували повітря із дірок труби стисненого повітря. Воно подавалося безпосередньо на відбійні молотки. Оскільки компресор був не зовсім справним, до легень гірників разом із повітрям потрапляли різноманітні домішки. До того ж стиснене повітря, що подавалося у вибій компресором, змішувалося із забрудненим внутрішахтним. Чому гірникам довелося працювати у таких жахливих умовах? Головна причина – всі шахти, що перебувають у підпорядкуванні Міненерговугілля, доведені до банкрутства і неспроможні купити ні болта, ні гайки. Добування вугілля і проходка здійснюються лише завдяки героїчній праці гірників у нестерпних, нелюдських умовах. У Міненерговугіллі проблемами шахтарів особливо не переймаються. Натомість «смотрящі» над вугільною промисловістю та «смотрящі» міністра Володимира Демчишина продовжують грабувати галузь. Скільки це продовжуватиметься? До тих пір поки шахтарі це терпітимуть.
Двоє постраждалих гірників на даний момент продовжують перебувати у лікарні. Отруєння, яке вони отримали, на жаль, не мине безслідно для їхнього здоров’я, а спричинить негативні наслідки». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%