ЗЕКи масово виходять на свободу

ЗЕКи масово виходять на свободу

В Україні невдовзі наступить жахіття «Холодного літа 1953-го», коли на волю вийшли десятки тисяч кримінальних злочинців. І якщо колись причиною став популізм Лаврентія Берії і Григорія Малєнкова, то тепер дострокове звільнення ув’язнених став одіозний «закон Савченко-Осуховського»…


Отже, Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, щоб із 1 січня ц. р. пом'якшити умови перебування громадян, які до вироку суду перебувають у СІЗО. Усі засудженим, крім тих, хто отримав довічний термін перебування (наприклад, як лучанин Олександр Стукан), достроково вийти на волю, бо рік перебування в СІЗО відтепер рахується за два знаходження в ув’язненні. Зрозуміло, що чим важчі злочини, тим довше триває розслідування, а підозрювані перебувають в ізоляції від суспільства.
У сусідній Рівненській обл., як повідомили колеги з газети «Рівне Вечірнє», вже відпустили на волю 68 засуджених, а суди щодня розглядають до 50 клопотань громадян щодо застосування до них нового закону.
А от що відбувається на Волині, наразі невідомо, хоча процес триває і в нас. Прес-служба Управління ДПтСУ, щоправда, з цього приводу не повідомляє нічого. Натомість знаємо, що цими днями в Маневицькій виправній колонії №42 відбувся розгляд клопотань від 17 ув’язнених щодо застосування до них пом’якшувальних норм законодавства. Одного з них проситимуть через Маневицький райсуд зменшити термін перебування до фактично відбутого.
Загалом найбільші місця позбавлення волі в нашому краї нараховують довгу історію. СІЗО в Луцьку як тюрму №1 відкрили ще в 1953 р., Маневицьку колонію №42 – у 1958-ому, аналогічний закладі в смт Цумань Ківерцівського р-ну – в 1978-ому…
До речі, один із співавторів скандального закону виступив нардеп-свободівець Олег Осуховський, вдруге поспіль обраний у жовтні 2014-го від округу №152 на Рівненщині.
Наш кор.
На фото Романа УСТИМЧУКА: виправна колонія в смт Цумань Ківерцівського р-ну, яку взагалі можуть ліквідувати…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%