«Нова українська хата». Крах

«Нова українська хата». Крах

Завершуючи свій виступ у Верховній Раді України, ввечері 16 лютого ц. р. Арсеній Яценюк як глава уряду закликав усіх «збудувати нову українську хату» і запропонував «далі рухатися шляхом реформ». Але олігархи з різних партій визнали роботу його уряду незадовільною, проте за відставку – не проголосували…


«Я ще п’ять хвилин… Може, це мій останній виступ?», – попросив перед завершенням додаткового часу в спікера парламенту пан Яценюк.
«Арсенію Петровичу, чому так песимістично?», – віджартувався Володимир Гройсман.
Передчуття доповідача та головуючого не підвели. Обидва вони залишилися на займаних посадах…
«Цей уряд зробив максимум, що міг зробити… Чудово усвідомлюю, що є незадоволені. Незадоволені урядом, парламентом, найвищими інституціями державної влади…», – достукувався до свідомості парламентарів лідер «Народного Фронту», який на Майдані 2 роки тому обіцяв – «якщо куля в лоб, значить, куля в лоб» і назвав нинішній склад КМУ «урядом камікадзе».
Тому наостанок він попросив  «разом збудувати нову українську хату», проєвропейську державу, і – «рухатися далі на шляху реформ».
Одразу слід зауважити: цей броунівський рух відбувається фактично без участі Волині, яка наразі представлена в парламенті лише п’ятьма нардепами. Троє з них – у провладному «Народному Фронті». У «Волі народу» після смерті обраного в Маневицькому окрузі №23 Ігоря Єремеєва – лише двоє. В президентському «Блоці Петра Порошенка» після добровільного складання повноважень обраного за списком цієї партії Ігоря Палиці – жодного. Немає волинян і в усіх інших групах та фракціях….
Незадовільною роботу уряду таки визнали: за це проголосували 247 народних депутатів із усіх фракцій і груп, крім «Відродження» і «Народного Фронту». З-поміж волинян голосували: Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19, «Народний Фронт» – проти, Ігор Лапін (Луцький округ №22, «Народний Фронт») – не голосував, Юрій Савчук («Народний Фронт») – відсутній; Сергій Мартиняк (Горохівський округ №20, «Воля народу») – відсутній, Степан Івахів (Ковельський округ №21, «Воля народу») – за.
Момент істини настав о 19 год. 50 хв. За відставку Кабміну на чолі з Арсенієм Яценюком, який у в тривожному очікуванні в спецложі випив кілька пляшок мінеральної води та з кимось емоційно говорив по телефону спецзв’язку, голосів не вистачило: кнопки «за» натиснули лише 194 парламентарі з різних фракцій і груп, крім «Опозиційного блоку», «Відродження» і «Народного Фронту». Наші нардепи продемонстрували таке волевиявлення: Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19, «Народний Фронт» – відсутній, Ігор Лапін (Луцький округ №22, «Народний Фронт») – відсутній, Юрій Савчук («Народний Фронт») – відсутній; Сергій Мартиняк (Горохівський округ №20, «Воля народу») – відсутній, Степан Івахів (Ковельський округ №21, «Воля народу») – за.
Таким чином, великі фінансово-промислові групи, які прикриваються мандатами нардепів у різних фракціях, показали країні, що їх уряд Арсенія Яценюка повністю влаштовує. А найбільший вплив нині має фракція екс-регіоналів із «Опозиційного блоку»: без їхньої підтримки уламки правлячої коаліції тепер не здатні ухвалити жодного рішення.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: український парламент, який так і не став «новою українською хатою»…

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%