Похорон коаліції призначено на 18 лютого?

Похорон коаліції призначено на 18 лютого?

Після провального голосування за відставку уряду Арсенія Яценюка лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко 17 лютого заявила про вихід своєї фракції з правлячої коаліції. Ще раніше подалі від ближнього» воліла перебувати «Радикальна партія Олега Ляшка». А в «Самопомочі» оголосили: це питання остаточно вирішать під час засідання проводу, призначеного на 12.00 18 лютого.

За чинним українським законодавством, право на формування уряду має виключно коаліція партій, які пройшли в парламент. Вона повинна складати не менше, ніж 226 народних депутатів. Після того, як за змовою олігархів Верховна Рада України ввечері 16 лютого ц. р. набрала лише 194 голоси за відставку КМУ під проводом Арсенія Яценюка, з парламентської коаліції вийшли 3 депутати з «Блоку Петра Порошенка», а також «Батьківщина» у повному складі. Наразі в ній залишається лише 239 парламентарів із «Блоку Петра Порошенка» (132 особи), «Народного Фронту» Арсенія Яценюка (81) та «Самопомочі» (26). Оскільки на знак протесту проти «олігархічного перевороту» партія Андрія Садового 17 лютого проігнорувала пленарне засідання, а на 18-те число призначила надзвичайне засідання проводу, доля більшості висить на волосині. Якщо «Самопоміч» офіційно вийде з «Європейської України», то впродовж місяця в Верховній Раді або повинні сформувати нову коаліцію та обрати новий уряд, або Президент Порошенко отримує право розпустити парламент і провести дострокові вибори.

Найімовірніше, до цього і йде. В усякому випадку, олігархічні утворення вже розпочали підготовку до «організації волевиявлення». Як свідчить практика попередніх виборів, під час цього процесу народовладдя як такого дуже мало. Все почнеться з персонального складу виборчкомів, «десятників» і «сотників» у виборчих округах, потужного медіа-удару пропагандистів, масованих десантів столичних політтехнологів, впливу судової влади і вже зараз відомими результатами: потужні партії залишаться в парламенті, але матимуть іншу конфігурацію. Залежно від того, в кого буде більше «багнетів», ті й візьмуть під контроль нову Верховну Раду та сформують інший уряд.

Але чи зміниться щось на краще?

Багато хто на це сподівається, бо курс «команди Яценюка» справді нагадує маршрут камікадзе. Тільки не для олігархів, а для українського народу.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: тут займає кабінет основна причина розпаду парламентської більшості та оголошення дострокових виборів. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%