Агент у чорному бюстгалтері

Агент у чорному бюстгалтері

Дипломована режисерка виявилася шахрайкою.

Олена – уродженка Луцька. Здобула вищу освіту. Народила двох дітей. Син уже дорослий: заочно навчається і працює. Донька – восьми років. Попри те, що Олена прописана в Луцьку, тривалий час мешкала в Херсоні. Там же молодша дитина у школі навчається. Там же жінка періодично проходила обстеження в кардіолога, позаяк мала проблеми із серцем (хоч і без групи інвалідності). 
Із першого погляду здається, що Олена – миловидна, інтелігентної зовнішності і з вишуканим російським мовленням. Але в біографії дамочки є й темні сторінки: притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, який жінка скоїла під час розлучення.
А тепер ось дипломована режисерка знову опинилася за ґратами. Щоправда – лише слідчого ізолятора.
Три місяці тому правоохоронці в Херсоні затримали Олену, вдягнули кайданки і доставили на Волинь. Бо влітку 2014-го дамочка скоїла декілька крадіжок, а ще у двох випадках заволоділа грішми шахрайським шляхом.

Узявши на роботу миловидну даму, бізнесмени лишалися без грошей
Сценарії жінка використовувала різні. То знаходила оголошення – «потрібен продавець». Дзвонила, домовлялася про співбесіду, того ж дня приходила. Якщо у продуктовий магазин – давала поради, як правильно товар на поличках поставити, якщо в «одежний» – розвішувала крам так, аби швидше купувався. 
«Як я так повівся – сам не знаю, – вже потім зізнавався один із постраждалих підприємців. – Прийшла. Таке гарне враження справила. Я без «задніх думок» – запропонував жінці картини продавати, сказав орієнтовну ціну, в шухляді стола залишив накладні, мобільний, інші цінності. Та коли прийшов за виручкою, дізнався від очевидців: Олена продала за 900 гривень картину й цю суму разом із усім, що було в шухляді, забрала та зникла.
Таким же способом режисерка обкрадала й інших власників торговельних точок. Хтось писав у міліцію заяву, а хтось не хотів зайвого клопоту й розголосу та пробачав крадійці борг.

Перш ніж винаймати житло – перевірте документи
Коли роль продавця набридала, жіночка ставала агентом із нерухомості. Представляючись власницею квартири чи будинку, знаходила людей, які хотіли орендувати житло. Ціну встановлювала невисоку. Тому одні клієнти погоджувалися зразу заплатити за два місяці. Інші, більш обережні, просили показати документи щодо права власності на квартиру. З талантом актриси жінка казала: «Нема проблем. Тільки зараз документи в іншому місці. Я вам завтра покажу». А щоб жертви шахрайки  не зіскочили з гачка, Олена пропонувала оптимальний варіант: «Я вам даю ключі від дому, а ви мені – плату лише за місяць».
«Вона доволі природно себе вела. Спершу навіть сумнівів жодних не викликала. Тому ми з чоловіком погодилися заплатити Олені 1 тисячу 800 гривень із умовою, що наступного дня побачимо документи на житло й додамо ще таку ж суму, – розповідала потім лучанка, котра теж повірила шахрайці. – Наступного дня ми подзвонили. Почули: «Добре, добре. Але давайте завтра». Далі Олена взагалі опинилася поза зоною досяжності. Ми з чоловіком пішли до сусідів і дізналися:  будинок узагалі належить якійсь бабусі. Все стало ясно. До Олени більше не дзвонили. Просто пішли в міліцію написати заяву про злочин.
Таким чином режисерка за два місяці заробила майже 10 тис. грн (а може, більше, просто не всі ошукані звернулися в міліцію) і благополучно втекла на Херсонщину. Бо там, мовляв, за отримані кошти мала лікувати дитину.
Багато хто із заявників уже й рукою махнув: «Зап’ємо наші грошики холодною водою». Втім через 14 місяців після скоєння останнього злочину жінку таки відшукали, доправили до Луцька, і під вартою обвинувачена перебуває досі.
Нещодавно Луцький міськрайонний суд уже провів судове слухання, допитав частину ошуканих лучан. Олена визнала свою вину щодо всіх зафіксованих слідчими епізодів. Розкаялася. Дала розписку, що обов’язково поверне украдені гроші. І, вочевидь, розраховувала на умовний термін.
Однак від слів, які промовив головуючий у справі, жінка схопилася за голову: слухання справи буде продовжено через 25 днів, оскільки на той момент у судді закінчився робочий день. 
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото з архіву.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%