«А от Обаму ще не малював»

«А от Обаму  ще не малював»

Світові знаменитості ожили в карикатурах волинського художника.

Із гумором зображати відомих людей лучанин Микола Волошин навчився ще у школі. Бо що, каже, було робити на літературі, якщо не малювати в зошиті Тичину, Рильського, Франка? Вчителька побачила, директор викликав, «міськвно» приїхало і… похвалили юного художника за вміння тонко підмітити й майстерно зобразити.
Попервах Микола не думав, що на карикатурах можна заробляти. Але талант лучанина помітили не тільки в Україні – за кордоном! У Франції виходив журнал «Rok Gazet» із дружніми шаржами волинського Ніколя (благо тоді в Парижі не було ісламських терористів). У Швеції побачила світ ціла книга, художнім редактором і автором карикатур якої став наш земляк Волошин.
Та що ми все по за кордонах, коли тонкий гумор художника й на рідній Волині належно оцінюють?! Яку газету не візьми – кругом Миколу знають: «Віче», «Волинь», «Луцький замок». А «Волинська газета» мала честь багато років співпрацювати з Миколою і майже в кожен номер давати дружні шаржі на знаменитих та не зовсім людей нашого краю: письменників, журналістів, політиків, громадських діячів.
У комірчині художника дотепер зберігаються карикатури на всіх українських президентів і нереалізованих кандидатів, зірок шоу-бізу і просто «прикольних чуваків».
На запитання, чи не траплялися за стільки років невдоволені карикатурою, Микола жартує: «Ну, свою жінку я навіть малювати боюся. А от Обама дзвонив. Ображався, що його портрет на темному фоні й тому зображення не чітко видно». 
– Але якщо серйозно, то до мене постійно звертаються друзі. Мовляв, ідемо на ювілей, хочемо зробити веселий презент. Часто на сторінку у Фейсбук пишуть незнайомі та запитують: чи можна замовити дружній шарж. Усім відповідаю: можна! Просто мені потрібне буде фото «карикатурованого» і розповідь про його вподобання, риси характеру й інші родзинки.
Вам теж кортить порадувати рідних і близьких? Тоді дзвоніть, пишіть, заходьте. І телефончик про всяк випадок: (050) 378-17-17.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%