Віктор Сахнюк: «Про перемогу ніхто не думав. Ми просто працювали»

Віктор Сахнюк:  «Про перемогу ніхто не думав. Ми просто працювали»

Колегія ВОУЛМГ та президія обласної організації профспілки працівників лісового господарства переможцем галузевого змагання за підсумками роботи у 2015 р. назвали ДП «Ківерцівське ЛГ». Його трудовий колектив отримав перехідний прапор і премію у 50 тис. грн. Про лісогосподарство, його трудівників, здобутки говоримо з директором Віктором Сахнюком.
– Вікторе Анатолійовичу, наскільки важко далася ця перемога?
– Насправді про перемогу ніхто не думав: ми просто працювали, трудилися від ранку до ночі у поті чола. Господарство велике, є до чого прикласти і руки, і розум. 33 249,7 га земель лісофонду, з них 29 910,1 га безпосередньо лісів. Маємо дбати про їх догляд, охорону від пожеж, шкідників, хвороб, лісопорушників, займатися заготівлею стиглолісся, створювати насадження для майбутніх поколінь. Торік провели лісовідновлення на 117 га, на 52 га здійснили сприяння природному поновленню. На 1067 га (при плані 900 га) доглянули лісові культури. Дбаємо про базисні й тимчасові розсадники для висіву насіння основних лісоутворюючих порід (торік їх заклали 0,33 га; вони є у кожнім лісництві). У нас і плюсове дерево сосни під №1, і власна шишкосушарка. Щоб отримувати тут якісне насіння, замінили котел опалення, провели ремонт виробничих приміщень. Торік заготовили 4,3 тонни шишок, 7,5 тонни жолудів дуба. Насіннєва справа – це основа лісоведення. Що самі не можемо виростити, беремо на базисних  розсадниках у Гаразджі та Ратному. 
– Як і хто займається охороною лісових угідь?
– Охорона починається з екологічної просвіти і виховання. Залучаємо і школярів, і громадськість до творення нових лісів. Хто садить ліс, той нищити його не буде. Проводимо інформаційну та роз’яснювальну роботу: у нас тепер можна заробити або ж купити і лісоматеріали, і дрова. Ось для прикладу: аби не крали ялинок під Новий рік, закладаємо плантації новорічок. Людині дешевше їх купити, ніж потім платити штраф і вислуховувати нотації правоохоронців. Ця так звана «м’яка охорона» також діє: торік господарство реалізувало 4102 ялинки. На тих, хто все ж вдається до правопорушень, чекають лісоохоронці. Минулоріч вони склали 92 протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема 71 – за незаконні рубки. Збитки лісопорушниками відшкодовані стовідсотково. А ось щоб уберегти ліси від шкідників та хвороб, доводиться проводити рубки формування та оздоровлення лісів. Торік це становило 1111 га: освітлення – 66 га, прочищення – 101 га, прорідження – 68 га, прохідні рубки –104 га, очистку лісу від захаращеності – 458 га. І додам, що у першу чергу ми проводимо лісогосподарські роботи, спрямовані на посилення захисних властивостей, рекреаційних функцій та підвищення продуктивності лісів. Не просто берегти ліс і од вогню. Серед протипожежних заходів – створення 150 км мінералізованих смуг, ще за 200 км провели догляд.
– Скільки коштів йде на лісоведення?
– Торік пішло 8,6 млн грн власних коштів.

– На що вони витрачені?
– На придбання основних засобів держлісгоспу витрачено 2,1 млн грн.
У нас з’явився спеціалізований лісовозний автомобіль КАМАЗ із причепом, на який додатково встановлено гідроманіпулятор, ще два бензинові автолісовози ЗІЛ-131 переобладнали на газ. Для охорони та захисту лісу придбали патрульний автомобіль, а для проведення лісокультурних робіт – трактор «Белорусь МТЗ-82/1», 2 культиватори КЛБ-1,8 та 2 плуги ПКЛ-70. Ще 236 тис. грн використали на заходи з охорони праці. Спеціальним курсовим навчанням, інструктажами з безпечного виконання робіт охоплено всіх працівників підприємства, частина з них пройшла підготовку в галузевому навчальному центрі «Укрцентркадриліс» та Луцькому експертно-технічному центрі за участю інспекції з Держгірпромнагляду України.
У Сокиричівському лісництві відремонтували 3,59 км лісовозної дороги, до речі, відрізок Хопнів – Словатичі має не тільки лісогосподарське, а й соціальне значення, там планується маршрут автобусного сполучення. 
А ще проведено ремонт побутових приміщень нижнього складу, автоколони, цеху переробки, Звірівського, Торчинського, Рожищенського, Сокиричівського лісництв, капітальний ремонт контори держлісгоспу. Наше виробництво багатогалузеве, загострюється увага на недеревній продукції лісу, отож подбали про встановлення автономної котельні консервного цеху. Минулорічний випуск консервної продукції становив 1,5 млн грн.

– Звідки у вас ці кошти?
– Ми їх заробляємо. Минулого року наше підприємство заготовило 60,9 тис. кбм деревини, з яких 35,4 тис. кбм від рубок головного користування. 43 тис. кбм на суму 26 млн грн реалізували споживачам. Із них 32,7 тис кбм, або 77 % загального об’єму, поставлено на внутрішній ринок. Реалізація продукції на працюючого зросла до 281 тис. грн супроти 243 тис. грн 2014-го і становила на підприємстві 41,7 млн грн, або 147% до попереднього року. Держлісгоспом отримано 5 млн грн чистого прибутку. Ось звідки у нас гроші. До речі, не тільки у нас, але й у держави. Торік підприємством сплачено 10,9 млн грн податків, зокрема 4,4 млн грн – до Державного бюджету, 2,6 млн. грн – до місцевого бюджету, 3,9 млн грн – єдиного соціального внеску.

– Добрий стрибок! Але за рахунок чого вдалося добитися таких результатів?
– За рахунок ефективного використання лісосировинних ресурсів, їх раціональної розробки, суворого дотримання сортиментної структури, поділяночного обліку виходу лісопродукції. Торік відбір ділових лісоматеріалів від рубок головного користування сягнув 93% і досяг 33 тис. кбм. Виправдала себе й нова технологічна лінія з виготовлення заготовок для європіддонів. На ній перероблено 16,2 тис. кбм деревини і випущено продукції на суму 16,3 млн грн. Знаєте скільки тепер становить у нас вартість знеособленого кбм переробленої деревини? Понад 1000 грн. Порівняно з 2014 р. це майже вдвічі більше. Зараз взялися за відновлення та реконструкцію сушильного господарства. Це дозволить додатково збільшити реалізаційну вартість знеособленого кубометра. 

– Чи зачепила господарство війна?
– Працівники держлісгоспу брали участь в Антитерористичній операції та у будівництві фортифікаційних споруд на сході України. Весь колектив, всі до одного перерахували одноденний заробіток у фонд допомоги учасникам АТО. Волонтерську допомогу на схід України забезпечували продуктами та паливно-мастильними матеріалами.

– Скільки у вас працівників і яка їхня зарплатня?
– 164 працівники. 62 із них прийняли на роботу торік. Середньомісячна зарплата за минулий рік становила 4536 грн. І буде збільшуватися! Щомісячно виплачується винагорода за вислугу років, проводиться преміювання працівників за виконання виробничих показників.
Поряд лісівників у нас трудяться робітники цеху переробки деревини та водії лісовозних автомашин, трактористи, вальники лісу та лісоруби. Щоразу намагаємось поліпшувати їхні умови праці. У нас усі лісництва мають будиночки для обігріву робітників, зайнятих на лісосічних роботах.

– Директор, який дбає про свій колектив достойний поваги…
– Усі здобутки ДП «Ківерцівське ЛГ» – це результат клопіткої праці працівників. Тому добрий директор зобов’язаний думати про комфорт та безпеку членів колективу. Адже люди – найцінніше, що у нас є. Завдяки їх згуртованій роботі нам вдалося зробити багато добрих справ. Будемо спільно їх примножувати.
Спілкувався Сергій ЦЮРИЦЬ.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%