Прожити рік так, щоб наступного не боятися

Прожити рік так, щоб  наступного не боятися  Луцький міський голова Микола Романюк нещодавно відзвітував перед громадою за прожитий 2015-й. Відкрито, прозоро, без закритих тем – саме так, як цього вимагає відповідний пункт Закону України «Про місцеве самоврядування».

Таку практику, до речі, саме Микола Ярославович зробив традиційною і дійсно публічною – у залі Палацу учнівської молоді яблуку ніде було впасти. Крім того, меру можна було передати записку із запитанням, озвучити вголос у мікрофон чи й навіть попередньо надіслати на електронну адресу. Словом, лишається тільки мріяти, що подібне колись буде і на рівні області.
Як із самого початку розповів Луцький міський голова, бюджет загалом у 2015-му був значно більшим, порівняно з попереднім роком. І переважно видаткову частину наповнили ті, хто просто чесно працює за зарплату, тобто – платники податку з доходів фізичних осіб (57,5 % до загального фонду).
Назвав Микола Ярославович і найбільших платників податку. Лідер у списку – ПАТ «Волиньобленерго» (генеральний директор Володимир Купчак) із цифрою 10,6 млн грн податків. Звісно, до переліку потрапили і такі магнати, як ПАТ «СКФ Україна» (генеральний директор Володимир Цибульський, сума – 8,6 млн грн), ДП МОУ ЛРЗ «Мотор» (директор Володимир Маракулін, 7,2 млн грн). Є також у переліку і будівельна компанія – ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» (генеральний директор Ігор Чорнуха). І що цікаво, у цьому списку – навіть ДКП «Луцьктепло», про борги якого у Луцьку знає чи не кожен.
Звісно, суттєво зросли надходження у зв’язку з децентралізацією, але водночас іще суттєвішим стали видатки. Традиційно «соціалка» забрала найбільше, та й ні освітньої, ні медичної субвенцій не вистачало. Цей рік узагалі обіцяє бути непростим, каже міський голова, але водночас Микола Романюк планує і розвиток.
Чималими були закордонні інвестиції у Луцьк. У звіті йдеться, що майже 100 млн дол. вклали в економіку обласного центру Волині минулого року. А це – половина загальнообласного обсягу інвестицій.
До слова, у перерахунку на кожного жителя Луцька припадає понад 467 дол. інвестиційних коштів.
Проаналізували у звіті і зарплату: у середньому працівники бюджетної сфери Луцька заробляли 2 764 грн на місяць, що на 374 грн більше, ніж 2014-го.
Микола Романюк зробив ґрунтовний аналіз не лише виконання бюджету міста, розвитку економіки, підприємництва, торгівлі та побутового обслуговування населення, а й діяльності галузей освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, культурного потенціалу. Розповів про енергозбереження та енергоефективну діяльність, створення та діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зупинився на міжнародній співпраці, євроінтеграційній та проектній діяльності.
А потім Микола Романюк відповів на запитання. Таких було немало: якщо зібрати всі разом – озвучені з мікрофона, передані як записки, анонімно і відкрито, і навіть вигукнуті з місця – точно набереться близько сотні. 
Тож Миколі Романюку довелося вкотре вислухати працівників ДКП «Луцьктепло», на що він відповів: мовляв, вирішував питання напередодні у Києві, мусив почути і в подальшому пообіцяти владнати питання шкіл, садочків, доріг, мостів і розкрадання батьківських коштів у школах та благодійних внесків у лікарнях. Лучани дорікнули меру і за недобудований фонтан у центрі міста, і за погані дороги та хаотичне паркування на тротуарах та проїжджій частині. Правда, були й питання, які геть не в компетенції міського голови. Наприклад, ті, хто має право на пільги, вимагали розібратися, чому перевізники не возять їх безкоштовно… дорогами Луцького району. «Спитали» з луцького мера про рівень забезпечення дітей вакцинами і навіть вимагали позитивно вирішити ситуацію із закриттям філії Нацбанку у Луцьку…
Микола Ярославович знаходив на все це різні варіанти. На окремі питання давав вичерпну відповідь одразу, інші просив подати як інформаційні запити, якусь ситуацію обіцяв вивчити детальніше, а тоді проаналізувати і повідомити в найближчому майбутньому, наприклад, під час особистого прийому.
І щодо одного – коли попросили відновити… витверезник у місті – Микола Романюк зазначив: «Я не знаю, що сказати…»
Світлана ДУМСЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%