Сторінками минулого

Сторінками минулого

85 років тому
Геройський вчинок
Недавно в Каліші стався такий випадок. Двоє безробітних Сковронський і Лисяк сковзалися на льоду. Лід заломився, і вони попадали в воду. У цей момент проходив біля річки польський старшина поручник Яблонський, який, не задумуючись ні на хвилину, скинув із себе шинелю й мундир і кинувся в воду. Витягнув з-під льоду Сковронського, а тоді знову нирнув і витягнув вже непритомного Лисяка. Геройський вчинок польського старшини хай буде для всіх прикладом, як треба ставитися у критичну хвилину  до свого ближнього.
(«Українська нива», 1931 р.) 

75 років тому
Оборонна робота 
Керівники ківерцівського паровозного депо приділяють велику увагу масово-оборонній роботі серед залізничників. Всі працівники депо вивчають правила протиповітряної і хімічної оборони.
(«Радянська Волинь», 1941 р.)

15 років тому
Пом’янімо
…Це вже потім цю війну назвуть безглуздою. Це вже потім її солдати намагатимуться осмислити себе в ній, але так і не зрозуміють, заради чого зрошували власною кров’ю розпечену сонцем та пекельним вогнем афганську землю. Заради чого тисячі наших дівчат так і не дочекалися своїх суджених з армії, не народивши їм синів і дочок. І чому стали вдовами матері, які були впевнені, що народили своїх дітей на щастя. Пом’янімо 15 лютого усіх, хто повернувся до батьків і наречених печальним цинковим вантажем у «чорному тюльпані.
На фото: вивід радянських військ із Афганістану, 1989 р. 
(«Досвітня зоря», 2001 р.)

5 років тому
Журналісти мають право знати все
Підписаний Президентом України Віктором Януковичем 3 лютого 2011 р. Закон України «Про доступ до публічної інформації» вступає в дію опівночі 9 травня 2011 р.: з цього моменту жодна посадова особа не має права відмовити журналістам у наданні вичерпної інформації на всі питання, що не належать до розряду секретних.
(«Волинська газета», 2011 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській обл. 
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%