Чому стріляли в Лукові?

Чому стріляли в Лукові?  У попередньому номері «Волинської газети» ми розповідали про НП на території військової частини, що розташована поблизу смт Луків Турійського р-ну. Важке кульове поранення отримав контрактник Юрій Омелюх. Що – далі?

На щастя, життя хлопцеві вдалося зберегти. Що насправді трапилося того дня у  частині і, головне, хто за це нестиме відповідальність? Відомо, що постріл здійснив військовослужбовець цієї ж частини, старший лейтенант. Не місцевий, бо винаймав житло у селищі. За неофіційною інформацією, НП сталася під час навчального заняття, яке проводив офіцер. Однак у Лукові вперто говорять про наявність у крові «стрілка» вмісту алкоголю.  Зокрема, йдеться про 0,7 проміле, що не так уже й мало. Відомо, що пляшка горілки перетворюється в організмі у 2,5 проміле, а пляшка пива – у 0,3. Допустима норма для водіїв – 0,2…
Тож цілком можливо, що причиною трагедії стало саме зловживання спиртними напоями під час виконання службових обов’язків. Важко уявити, яке саме заняття кадровий офіцер проводив, якщо в руці в нього знаходилася табельна зброя у вигляді пістолета Макарова, тоді як військовослужбовці рангу потерпілого використовують, як правило, автомат Калашникова?
Юрія Омелюха з ковельської лікарні ще минулого тижня оперативно доставили до Львова, де прооперували. Хлопцеві – 22 роки, він – житель того ж таки селища Луків. Нині життю Юрія нічого не загрожує. Але здоров’я молодий чоловік утратив, позаяк лікарям довелося видалити жовчний міхур і виймати кулю із хребта. 
За долю молодого військовослужбовця-контрактника переживає все селище, земляки щиро сподіваються, що Юрію вдасться стати на ноги.  
Чи були між військовослужбовцями неприязні стосунки, за яких обставин стався нещасний випадок (та й, власне, чи був це нещасний випадок), з’ясовує слідство. Після його завершення ми сподіваємося отримати максимум інформації. 
Олена ЛІВІЦЬКА.

Коментар

За офіційним коментарем «Волинська газета» звернулася  до військового прокурора Луцького гарнізону Західного регіону України Євгена ДАВИДОВА.

У неділю, 21 лютого, о 16 годині до військової прокуратури надійшла інформація про те, що військовослужбовцем однієї із військових частин внаслідок порушення правил поводження зі зброєю (а саме – пістолетом Макарова)  співслужбовцеві цієї ж частини заподіяно тілесні ушкодження в результаті кульового поранення. 
За даним фактом військовою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 414 Кримінального кодексу України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення). У цей же день, 21 лютого, на місце події виїжджала прокурорська слідча група, були відпрацьовані першочергові слідчі дії», – повідомив Євген Олександрович.
Відповідальність, передбачена за скоєння зазначеного правопорушення,  – тримання в дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або ж позбавлення волі на строк до 3-х років. 
За словами військового прокурора Луцького гарнізону, з початку року це перший подібний випадок на території військової частини в області.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%