Чому літають контрабандисти?

Чому літають  контрабандисти?

Виконавча влада Волині діє за принципом «І я не я, і хата не моя»…

Майже місяць на території ковельського відділку УСБУ бовваніє з «обрубаними» крилами кукурудзник-контрабандист, який здійснив вимушену посадку в маневицьких лісах. І доки правоохоронні органи зводять у порушеній кримінальній справі «кінці з кінцями», виникає неминуче запитання: а що робить державна виконавча влада Волині, де нелегальні «Ан-2» на небі сновигають так, ніби перелітні птахи під час вирію?
Доки правоохоронні органи здійснюють уже третю за три роки спробу розслідувати кримінальну справу та передати до суду її матеріали для покарання організаторів та виконавців повітряної контрабанди цигарок, в області гуляють чутки про те, хто насправді «кришує» цей багатомільярдний промисел. Називають прізвище колишніх можновладців, натякають на можливу причетність до оборудок окремих представників нинішньої влади та силовиків.
І дійсно: літаки «Ан-2» – не голка, їх просто неможливо не помічати ні під час базування на землі, ні в небі, коли за підпільними маршрутами сновигають між Донбасом і Волинню, а також Брестською областю та Люблінським воєводством… Робити вигляд, що нічого не відбувається і що за кричущі факти як мінімум бездіяльності має відповідати хтось інший, уже не виходить.

«Не був. Не належав. Не брав участі»… Така суть бюрократичної відписки голови облдержадміністрації Володимира Гунчика на офіційний запит щодо титанічної діяльності виконавчої влади в сфері протидії повітряному піратству у небі Волині.
Чому до нього звернулися? 
За останніх 3 роки в області «маневицький контрабандист» – це вже третій поспіль випадок фіксації протиправних дій міжнародних злочинних угрупувань, які використовують небо і землю Волині для багатомільйонних оборудок. 
Нагадаємо: 10 жовтня 2013 р. біля с. Скулин Ковельського р-ну внаслідок катастрофи «Ан-2» загинуло 2 людини. На місці падіння виявлено величезну кількість контрабандних тютюнових виробів із Білорусі. Злочин досі не розкрито. 
26 березня 2015 р. у с. Промінь Луцького р-ну упав на густонаселену вулицю ще один «Ан-2»: знову 2 трупи (загинули громадяни Польщі), гігантська кількість білоруських цигарок… Злочин досі не розкрито.
6 лютого 2016 р. біля с. Соф’янівка Маневицького р-ну вимушено приземлився черговий кукурудзник: льотчики накивали п’ятами, в салоні знайдено все ті ж сигарети та на додачу – бурштин…
П. 2 ст. 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» прямо вказує, що «місцева державна адміністрація» «забезпечує здійснення  заходів щодо охорони громадської безпеки, громадського порядку, боротьби зі злочинністю». Саме тому й поставили керівникові виконавчої влади нашого краю Володимиру Гунчику цілком конкретні запитання:
1.
Чи зверталися відповідні посадові особи облдержадміністрації до РНБОУ, Міністерства оборони України з пропозицією забезпечити охорону ділянок українсько-польського та українсько-білоруського кордонів достатніми засобами протиповітряної оборони, які здатні виявити порушників повітряного простору нашої держави у межах Волинської області?
2.
Хто в нашій області здійснює контроль за польотами літаків малої авіації і, зокрема, машин типу «Ан-2»?
3.
Скільки на території Волинської області зареєстровано та використовується літаків типу «Ан-2»? Де місця їхнього постійного зберігання та обслуговування?
4.
Яким чином здійснюється перед польотний медичний огляд льотчиків цивільної авіації, які керують літаками типу «Ан-2» у небі над територією Волинської області?
5.
Які заходи вживаються для гарантування безпеки життя та місць проживання мешканців Волині перед загрозою продовження падінь літаків «Ан-2» та інших повітряних суден, що використовуються контрабандистами?».
Відповідь:
«Ваш запит від 10 лютого 2016 р. №16 щодо надання інформації розглянуто та повідомляємо, що відповідно до ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» департамент інфраструктури та туризму облдержадміністрації не володіє інформацією, запитуваною в питаннях №1,2,3,4,5. Для отримання даних по перелічених питаннях пропонуємо звертатися до Державної авіаційної служби України, що знаходиться за адресою: 01008, м. Київ, проспект Перемоги, 14».

Що ж, редакція, врахувавши «мудру пораду» Володимира Петровича, надіслала офіційний запит та копію його відповіді насамперед у Державіаслужбу України. А ще – секретареві РНБОУ Олександрові Турчинову та міністру оборони Степанові Полтораку. Зроблено це з однією метою: мусимо знати, що через повітряний кордон не те що ворожий бомбардувальник не прошмигне, а навіть контрабандний кукурудзник чи дельтаплан.
А що в Україні є техніка, здатна вирішити цю проблему, говорять тактико-технічні характеристики системи «Кольчуга», яка виявляє цілі навіть на найменшій висоті. У свою чергу директор Національного інституту стратегічних досліджень, екс-секретар РНБОУ Володимир Горбулін під час брифінгу «До другої річниці агресії Росії проти України» в Українському кризовому медіа-центрі, нагадав – хоча за часів президента-втікача майже остаточно було зруйновано українську систему ППО, а найсучасніші зенітно-ракетні комплекси і засоби розвідки були вивезені в Крим, намітилися зміни на краще:
«Усвідомлюючи ситуацію, нове керівництво України розпочало передислокацію підрозділів Збройних сил і правоохоронних органів України у східні і північні області держави»…
Роман УСТИМЧУК.

До теми

UR-84773

Колеги з порталу «Ковель.сом.ua» провели журналістське розслідування. І без будь-відписок від голови облдержадміністрації Володимира Гунчика встановили приголомшливі деталі!
«Бортовий номер знайденого на Маневиччині і перевезеного в Ковель «Ан-2» – UR-84773. В експлуатації перебував із 5 травня 1983 р. Входив до аерофлоту СССР, 89-го льотного загону Українського управління цивільної авіації, компанії «Авіалінії України». З 1998 р. належав приватній авіакомпанії «Мегалайн» (м. Донецьк). 
17 лютого 2009 р. його придбала приватна особа: відповідно до наказу Державіаслужби України від 11 січня 2013 р. №26 «Про виключення повітряних суден з Державного реєстру ЦПС України», власником «Ан-2» із бортовим номером UR-84773 значився Андрєєв О. Й., мешканець м. Київ, експлуатантом – Харківський аероклуб. Можливо, йдеться про столичного адвоката Олега Андрєєва, який колись працював у Ковелі в правоохоронних органах?».
То невже за штурвалом злощасного «Ан-2» були учасники бандформувань із ОРДО-ОРЛО?!
Вл. інф.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 5.9%
Банкет під час чуми (11) - 64.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 5.9%
Підстава для негайного звільнення чиновників (3) - 17.6%
Мені байдуже (0) - 0%