Коли в Білині буде школа?

Коли в Білині буде школа?

Обіцяного закладу освіти чекають вже більше, ніж «три роки»…

Жителі с. Білин Ковельського р-ну втомилися  чекати, доки у їхньому селі добудують давно обіцяне приміщення нового навчального закладу. 
Зведено вже три поверхи споруди. Але про «квітку», кажуть у Білині, говорити рано. Люди б’ють на сполох і звертаються до депутатів, аби ті лобіювали  на рівні області якнайшвидшу добудову установи. 
139 школярів із Білина навчають у приміщенні колишнього дитсадка, яке пристосували під школу. Учні ходять до школи у дві зміни. Тим часом у селі покращується демографічна ситуація і дошкільнят чимало. 
Зі слів голови Ковельської райдержадміністрації Віктора Козака, заклад будується вже 5 років поспіль і є внесеним до переліку тих об’єктів, на які виділятимуть кошти з Фонду регіонального розвитку у 2016 р. Щоб будівництво (а воно провадиться на умовах співфінансування) стало реальним цьогоріч, треба закласти кошти й в обласному бюджеті. Частину грошей на білинську школу буде передбачено і в районній казні, запевнив під час недавньої сесії Волинської облради голова райдержадміністрації.  І він як депутат облради й представник фракції «Солідарність», і його колега Галина Йовик (депутат від «Батьківщини») звернулися до керівництва облради та облдержадміністрації із запитами, в яких просили передбачити кошти на добудову приміщення школи в обласному бюджеті. 
Та все ж який керівник району таки переріже стрічку на відкритті довгожданого об’єкта, покаже час. Пригадую, ще у період президентства Януковича під час відрядження до Ковеля мала завдання записати інтерв’ю із тодішнім головою Ковельської райдержадміністрації, який, до речі, теж був депутатом облради минулого скликання, Іваном Смітюхом. Коли мова зайшла про плани, він підвів мене до стіни, де у рамці висів малюнок чи фотографія. Ось мовляв – його найбільший план і першочергове завдання. На зображенні був… проект майбутньої школи в Білині. Капсулу під її будівництво закладали у серпні 2011-го. Вартість добудови сягає понад 20 млн грн. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%