«Ми проти політизації коледжу!»

«Ми проти політизації коледжу!»

Після того, як профільна комісія облради не погодила кандидатуру Миколи Савельєва на посаду директора Володимир-Волинського педколеджу (попри майже стовідсоткову підтримку колективу та студентства), досвідчений керівник опинився в епіцентрі конфлікту двох циркулярів. Бо за законом про вищу освіту директора вищого навчального закладу призначають за результатами виборів у трудовому уолективі, а закон «Про місцеве самоврядування» говорить, що керівника комунального закладу (а педколедж саме такий) призначає голова облради. І нема на те ради?..
Продовжуємо вивчати проблему, що на кілька тижнів позбавила спокою і вчительський, і студентський колектив альма-матері педагогічних кадрів на Волині. У попередньому номері «ВГ» оприлюднила оцінку роботи керівника закладу одного з викладачів Ніни Білець. Точка зору колеги обурила колектив. Ми вислухали  і позицію більшості, і думки студентів. Усі горою стоять за директора. І у незрозумілій позиції групи депутатів обради бачать політичні ігри та бажання «вибити з колії» потужний ВНЗ. Адже незабаром коледжу належить ліцензувати декілька спеціальностей. І заміна «форвардів» тут – аж ніяк не на часі. Саме від акредитації залежить і зарплата, і добробут установи, і навчальний процес загалом.  Микола Савельєв, кажуть, зробив усе, щоб із проблемного педучилища заклад став одним із кращих. Його «підуть» – і майбутнє установи під питанням?
Ще 9 лютого відбулися вибори. Процедури не порушили ні на йоту. Нагадаю, що підтримку директорові висловили 144 зі 148 виборців. І вибори (переконують у коледжі ім. Агатангела Кримського) відбувалися демократично і прозоро. Члени ж комісії поставили під сумнів їх результат, бо, мовляв, надто вже він одностайний. Щоправда, кажуть, ніхто з обранців досі з колективом не спілкувався. До 9 березня голова облради має підписати  контракт (за ЗУ «Про вищу освіту»  власник ВНЗ це може зробити через місяць із моменту виборів). Якщо не підпише? Тоді, говорять члени депутатської комісії, облрада може визнати результати голосування недійсними…
«Почекайте! На яких підставах? – обурювалася під час емоційної зустрічі із журналістом «ВГ» викладач Лідія Катинська. – Чому хтось за межами закладу вирішує долю нашого редактора? Ви подивіться, що ця людина зробила. Ви пройдіться по коледжу, поговоріть зі студентами: ніхто нікому це не заборонить. Нам нема його від чого захищати, зрозумійте. Ми просто вважаємо Миколу Савельєва сучасним потужним керівником. І все».
«Ми проти політизації коледжу, – долучається викладач Ігор Поліщук. – Зроби 10 голосувань, все одно переможе він. Дві-три людини, які проти, не вирішують ситуацію. Вони завжди незадоволені. Це внутрішні наші проблеми. Сьогодні ми захищаємо не лише нашого керівника, а право колективу на вибір на професійній, а не політичній основі. Зараз бачимо загрозу політизації призначення керівників комунальних установ! Політики у вигляді депутатів облради будуть вирішувати: достойна людина чи ні. Скажіть: за якими критеріями? Ми проти такого. Перший мотив – позиція колектива. Якщо керівник лояльний, тоді облрада має думати. У нас керівник – не лояльний! Нема людини, яка сьогодні скаже: «Я готовий вести коледж на таких-то засадах! Таких нема». 
Парадокс у тому, що справді кандидатів, крім Миколи Савельєва, нема. 
Щодо політичних докорів. Безперечно: без якоїсь політичної гри за кулісами тут не обійшлося. Але поки про це вголос ніхто не говорить. Можливо, даються взнаки певні «плани» окремих сил на вибори у Володимир-Волинському окрузі уже на майбутніх парламентських виборах? 
Сам же директор справді є депутатом міської ради упродовж кількох скликань поспіль. У Партії регіонів не був. Цього разу вкотре обраний на одному й тому ж місцевому окрузі як безпартійний, висуванець президентської партії. Люди, очевидно, вважають, що він має бути депутатом і, мабуть, оцінюють не за політичними мірками. І не зважати на позицію трудового колективу та виборців – неможливо.
Як же «вирулять» зі складної ситуації у облраді?
Олена ЛІВІЦЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.4%
Мене це не стосується. (8) - 10.5%