Лісова матуся

Лісова матуся

Лісова галузь Волині в усіх асоціюється із чоловіцтвом. І рідко хто знає, що там працює багато жіноцтва – лісокультурниць, робітниць, майстрів лісу, інженерів, бухгалтерів, економістів, є навіть директор. Усього ж 484 штатних працівниці. І вміють вони робити усіляку роботу, мають потрібну кваліфікацію і досвід, відповідну освіту. Декотрі, як і чоловіки, по дві фахові – Шацький лісовий коледж ім. Валентина Сулька і лісівничий виш.
Одна з таких працелюбниць – Наталія Козій. Трудиться ця красива жінка інженером лісових культур у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». Знає все про лісове господарство. Дбає про заготівлю насіння, жолудів та шишок, посадки культур, сприяння природному поновленню, догляд лісу. Її з радістю чекають у кожному із шести лісництв, бо ввічливо і професійно підкаже, як краще зробити ту чи іншу справу. 
– Доброзичлива і привітна, – кажуть про Наталю колеги. – Має великий досвід і знання, з радістю ділиться ними з іншими працівниками.
Обійшла усі лісові масиви Губинського, Павлівського, Микуличівського, Стенжаричівського, Устилузького лісництв, знає, де підсадити насадження, де провести догляди, де швиденько рятувати ліс від хвороб. Любить працювати з дітьми, охоче ділиться знаннями з членами учнівських лісництв. 
Наталя Миколаївна родом із с. Банилів-Підгірний Сторожинецького р-ну Чернівецької області. В Українському державному лісотехнічному університеті здобула фах інженера лісового господарства. А згодом доля привела на Волинь, у Княже місто над Лугою. З липня 2003-го – у ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство». Була інженером лісовідновлення, інженером лісових культур, із липня 2009-го по вересень 2010-го виконувала обов’язки лісничого Микуличівського лісництва. Зараз працює на посаді інженера лісових культур І категорії. 
– За час роботи проявила себе здібним, талановитим, дисциплінованим працівником, – розповідає про неї директор ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Дмитро Войтюк. – Добросовісно, з почуттям високої відповідальності ставиться до своїх посадових обов’язків. Знає вимоги керівних документів. Доброзичлива і привітна у спілкуванні з колегами. У колективі її поважають і люблять. 
Утім Наталя Миколаївна не тільки умілий організатор виробництва, а й мама трьох дітей, чудова дружина, дбайлива господиня. Любить куховарити, займатися рукоділлям, дає лад і на власному городі. А все ж найбільше чекає весни, коли приходить час садити деревця. 
Мені доводилося її зустрічати на Павлівському лісорозсаднику, біля теплички Устилузького лісництва, а нещодавно побачив біля шишкосушарки Ківерцівського лісництва. Спритно зістрибнула зі сходинки автівки, якою приїхала, і одразу до майстра шишкосушарки Світлани Круглік: «Приймайте шишки!..» Виявилося: підійшла черга переробляти шишки ДП «Володимир-Волинському ЛМГ» й одразу із шофером Володимиром Сачуком повезли їх до Ківерців. 
– У нас аж 4 тонни, – мовила. – Вже багато літ користуємося послугами цієї сушарки. Тут хороші спеціалісти, вміють шишку так «приласкати», що віддасть усі насінинки. 
На її плечах, як і в чоловіків, – погони, а в петличках – дубові листочки. Лише злегка губи напомаджені, підрум’янені щічки та підфарбовані вії. І по-жіночому щира усмішка… 
– Усе потрібно робити з любов’ю, – каже. – Як посадиш деревця, так вони і виростуть, будуть вірою і правдою служити дітям і онукам. 
Працювати для століть, для майбутніх поколінь – і приємно, і відповідально. …Надворі знову березень. Час садити дерева… А вони потребують уваги і догляду, як і все живе чекають на людську ласку і доброту. І мають їх від лісової матусі – привітної жінки і мудрого лісовода. Однієї із сотень волинських красунь-лісівниць.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото автора: Наталія Козій.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%