Бурштиновий феодалізм

Бурштиновий феодалізм

Коли в північно-східних районах Волині оголосять надзвичайний стан чи режим Антитерористичної операції?
Масштаби «бурштинового клондайку» вражають: за право вимивати дорогоцінний камінь нелегали платять по 100 дол. США за одну мотопомпу, і щодня в кишені мафії потрапляє не менше 100 тис. «баксів»! Влада ж лише імітує бажання покласти край свавіллю… 
В. о. заступника голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, екс-заступник міністра економіки України Саша Боровик у студії каналу «112» заявив, що розгул «бурштинової мафії» на Житомирщині, Рівненщині та Волині – результат «феодального устрою» та загального паралічу владних механізмів.
Причиною обговорення в студії стало відео, розповсюджене Держприкордонслужбою України. Масштаби незаконного бурштинового промислу – просто вражають! Копають уже не лише вручну, а навіть потужними екскаваторами, встановленими на баржі! І хоча відео стосувалося окремих районів Житомирщини та Рівненщини, ні в кого немає сумнівів, що аналогічна картина й на північно-східних теренах нашого краю.
Місцеве ж населення, до якого долучаються цілі загони представників інших областей України, в таки спосіб намагається просто заробити хоча б якусь копійку. Для того, щоб вижити в нелюдських умовах, які, на превеликий жаль, стали реальністю постмайданівської України. 
Але чому цей промисел досі не легалізовано, чому гігантські кошти не йдуть до бюджету?
Влітку минулого року Президент України Петро Порошенко на нараді у Львові чітко сказав: «Два тижні даю силовикам для ліквідації кришування на ділянках видобутку бурштину… Жодна ділянка не працює без міліцейської, без прокурорської та СБУ-шної «криші» та без «криші» на рівні районної адміністрації. Чудова координація! Лідером там є міліція. Миритися з цим я не збираюся. Під’їду без охорони на одну з трьох областей – Житомирську, Рівненську або Волинську – і покажу, яким чином і хто «кришує» беззаконня!
З липня 2015-го минуло дуже багато часу, а віз і нині там…
Тому, коментуючи ситуацію з бурштином, Саша Боровик 12 березня у студії каналу «112» охарактеризував це як загальний параліч усіх органів української влади. 
«У нас немає контролю над цілою територією країни. Влада слабка, і закони такі, що в них ніхто не вірить, що їх ніхто не виконує… Це якийсь феодальний устрій, який вони собі там влаштували… Є нас в Одесі 10 нових людей, є облдержадміністрація, яку ми взяли від пана Палиці. У нас є багато намірів щось змінити, але вони саботують. Так само, якщо хтось приїде на Волинь, вони так само будуть саботувати. І де взяти людей, яким можна вірити? Хто прийде на платню 100 дол. на місяць, і вони мають якось це подолати, не беручи хабарів? Це буде дуже тяжко. Це система, яка в нас є. Коли питаєте, чи є шанс на зміни, то він є, але дуже маленький. Ми всі зараз на грані катастрофи… Не буде європейської унії… Бо ми в Європі найгірша країна!» – деталізував Саша Боровик.
То хто покладе край бурштиновому свавіллю? 
Для чого в маневицьких лісах розміщувалися підрозділи Національної гвардії? Хто й кого там захищає? 
Яка функція в цьому хаосі місцевих органів влади, районного начальства, депутатів облради, обраних від цих територій? 
Чи не варто, врешті-решт, легалізувати цей промисел, а виручені кошти спрямувати в бюджети сільрад, районів та області? 
Роман УСТИМЧУК.
На фото Оксани БУБЕНЩИКОВОЇ: мешканці Маневиччини доводять волинській владі, що бурштин у їхніх лісах належить тільки їм. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%