Знову дошкуляють камені в нирках?

Знову дошкуляють  камені в нирках?

Із приходом весни чимало волинян стали відчувати тупий або гострий біль у попереку, ниркові коліки, неприємні відчуття знизу живота, проблеми із сечопусканням.
Але махнути рукою, списавши все на застуду, не варто, попереджає уролог Луцької міської клінічної лікарні Павло ШЕЙКО. Бо зазначені вище ознаки можуть сигналізувати про серйозне захворювання – сечокам’яну хворобу (як у народі кажуть – пісок та камені в нирках). Особливо небезпечно, коли до перелічених симптомів додаються підвищення температури, артеріального тиску, поява крові у сечі.
Як наголошує лікар, сечокам’яна недуга дуже поширена: нею страждає приблизно кожен сьомий (!) житель Волині. Найчастіше виникає вона в пацієнтів віком 35-40 років і старших. Але фіксувати захворювання доводиться навіть у кількамісячних дітей.
Причин появи сечокам’яної хвороби є декілька:
*генетична схильність;
*збій обміну речовин в організмі;
*неправильне харчування;
*погана якість води;
*перенесені операції.
– Яка з перелічених причин провокує хворобу в кожного конкретного пацієнта – сказати складно. Але в усіх випадках консультація вкрай необхідна, – наголошує Павло Євгенович. – Тому позбавлятися недуги можна різними способами залежно від результатів аналізів, показників ультразвукової діагностики та відповідно – важкості захворюваності.
Приміром, коли камінь повністю перекрив канал і таким чином перешкоджає вільному відтоку сечі, без операції може не обійтися. Однак боятися цього не варто: нинішня медицина здійснює швидке й малотравматичне дистанційне дроблення каменів.
– Коли проблема не катастрофічна – кожному конкретному пацієнту лікар має призначити оптимальний для хворого курс лікування. Кажу «оптимальний», бо схожі, здавалося б, симптоми можуть свідчити як про «пісок» чи «камінці», так і про появу в нирках інфекції та запального процесу, – наголошує Павло Шейко.
У першому випадку призначаються одні препарати (зокрема ті, які дозволяють розчинити камінець). Натомість у другому не обійтися без антибіотиків. А самостійний прийом пацієнтом знеболювальних не те що не вирішить проблеми – навпаки її утруднить.
– Та загалом найкращий шлях почуватися здоровим – вчасно проводити профілактику, – додає Павло Євгенович. – Навіть коли біль не турбує, «почистити» сечовивідну систему не завадить нікому. А для цього:
*більше вживайте рідини (добова доза має становити 2-2,5 л);
*зменшіть у раціоні вживання м’ясних бульйонів, перевагу надаючи овочевим та фруктам;
*замість масної, копченої та смаженої їжі готуйте нежирну рибу, парові котлети і фрикадельки;
*мінімізуйте вживання солі, цукру, гострих приправ та кальцієвмісних препаратів (останні можуть «забити» нирки).
А основне – шануйтеся і будете здорові!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%