Рецидивіста піймали

Рецидивіста піймали

Доки втікача з Маневицької колонії шукали на території Волині та Рівненщини, молодик відлежувався неподалік Хрінниківського водосховища.

Про дивний учинок засудженого Андрія Мельничука «Волинська газета» розповідала в попередньому номері тижневика (стаття «Слідами безталанного втікача»).
Проте нині зітхнути з полегшенням можуть не лише правоохоронці, котрі 18 липня таки піймали втікача, а й жителі Залав’я – села Острожецької сільради Рівненської обл., де народився, проживав і куди першим ділом утік із колонії засуджений.
Пригадуючи події 18 червня – дати зникнення засудженого, Острожецький сільський голова Олег Пархомей досі дивується роботі оперативників. Мовляв, привезли 70 автоматників із собаками, таку облаву зробили, а хлопця, котрий заховався біля хати в корчах, знайти не зуміли.
– Спершу Андрій гуляв собі селом. Коли запахло смаженим, у заростях біля дому сховався. А коли солдати з міліцією поїхали, пішов пива попити. Наступного дня його на автобусній зупинці бачили. Дивина та й годі! – усміхається сільський голова.
Хоча жителям Залав’я було не до сміху. Всі-бо розуміли: якщо за чотири місяці до звільнення чоловік із колонії втікає, значить або в чомусь серйозному замішаний, або із психікою в нього не лади. І в обох випадках рецидивіст однаково небезпечний.
– От сьогодні було в мене на прийомі троє людей із Залав’я, і всі троє питали, чи того злочинця не знайшли, – зізнається Олег Пархомей. – Люди бояться, щоби втікач із темних кущів не вискочив та ніякої біди не наробив.
Після цих слів уже була моя черга дивуватися. Адже розмова із сільським головою відбувалася 22 липня. Тобто – за чотири дні після того, як зловмисника затримали й повезли на Волинь.
– Упіймали? Чому ж нам нічого не сказали? – перепитав голова й, аби пересвідчитися, набрав номер дільничного міліціонера. Спершу мобільний правоохоронця попередив: «Зараз ви можете говорити лише про дівчат, полювання й відпочинок», а потім уже підняв слухавку й сам «блюститель» порядку. І оскільки облава на втікача – це теж свого роду полювання, то відповідне запитання ми все-таки озвучуємо: «Справді зловили, – підтвердив дільничний. – У Лішні». Тільки місцевим людям, які стільки часу жили в страху, повідомити чомусь не поспішали.
Так само з подивом інформацію про затримання рецидивіста сприйняли в Демидівській седищній раді, до котрої входить с. Лішня. Тому ніяких даних про те, як відбувалася операція, де затримала втікача і хто допоміг у пошуках, працівники ради озвучити не могли. 
Отож, доки дві області перебували в повній бойовій готовності, а міліціонери та їхні колеги із суміжних служб прочісували прилеглу до Острожця територію, 28-річний Андрій Мельничук дійшов до с. Лішня Демидівського р-ну, що майже за 7 км від Хрінниківського водосховища та за півгодини їзди від с. Залав’є. Де протягом місяця переховувався втікач, лишається тільки здогадуватися. З цього приводу прес-служба управління Державної пенітенціарної служби в області лише розповіла, що спершу втікач ховався у лісах поблизу Острожця, потім перебував у с. Крупа Волинської обл., й лише по тому вирішив податися до знайомої, котра мешкала в с. Лішня.
Тож за місяць переховування від правоохоронців зловмисник устиг «наслідити криміналом» у декількох селах свого та сусідніх районів.
– Але в основному жителі в нас законослухняні, – зауважує Олег Пархомей. – Тільки Залав’є статистику псує. Хоча й там якщо людина має судимість, то після тюрми старається нормально жити: робота, діти. Серед звільнених здебільшого ті, хто сидів за крадіжку, грабіж, хуліганство і, як не дивно, наркотики. Просто був період, наші правоохоронці били рекорди у боротьбі з наркоторговцями. Декількох жіночок за ґрати запроторили тільки за те, що на городі мак посіяли. Навіть на бабцю 86-літню кримінал завели, по судах її тягали, і тільки недавно, як жінці  виповнилося 92, лікарі нарешті виписали довідку, що громадянка неосудна. Та й медики самі у поле зору правооохоронців потрапляли. Лікар тутешньої поліклініки вичитав замітку: щоб колорадський жук не їв картоплю, ділянку треба коноплями обсадити. У результаті міліціонери нарахували в чоловіка на городі понад дві тисячі рослин –  і «пришили» кримінал. Ми тому лікареві й характеристику писали, і вирізку з газети як аргумент в суді наводили. Коротше, відбувся медик штрафом. …Отож, таких, як Мельничук, у нас, на щастя, одиниці.
Ну а тепер – найцікавіше. Бо коли на всіх стовпах міліція розвішала оголошення, в яких просила «негайно повідомляти будь-яку інформацію про втікача», то, крім іншого, обіцяла винагороду: 50 тис. грн! Її мав отримати той, хто виведе на слід рецидивіста. 
Сільський дільничний на запитання, хто посприяв у пошуках зловмисника, відповів цілком очікувано: «Нами були використані власні оперативні шляхи». Це означало: розпитувати детальніше – марна справа.
З інших джерел стало відомо, що втікача правоохоронці затримували власними силами, а позаяк виконували безпосередній обов’язок, то на 50 тис. їм розраховувати марно.
Таким чином, Андрій Мельничук нині перебуває в Луцькому ізоляторі тимчасового тримання. За втечу йому світить від 3 до 5 років тюрми. Сюди варто приплюсувати невідбутий термін покарання й додати відповідальність за ті  злочини, які зловмисник скоїв під час переховування. А слідчі з’ясують, із яких причин удався до втечі чоловік, котрого вже у вересні мали за хорошу поведінку достроково звільнити.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%