Подвійна відповідальність

Подвійна відповідальність

Відверта розмова з Шацьким селищним головою.

Сергій Віннічук у місцеву владу Шацького району прийшов із доволі скромної посади викладача лісового коледжу ім. Валентина Сулька. Ця обставина – визначальна, адже здатність навчити інших і при цьому вчитися самому й досі притаманна Сергієві Миколайовичу. Спочатку він це засвоїв, працюючи головою райради, віднедавна – селищним головою. 
І от минуло 100 днів, як він очолив Шацьку селищну раду.
– Пригадую, як заступивши на цю посаду, перед студентами коледжу презентували пакет першочергових завдань та план їх вирішення. Що вдалося здійснити?
– Щонайперше, хочу подякувати депутатському корпусу. Він чудовий. З такими депутатами можна гори вернути! У перші ж дні ми домовились, що не будемо політизувати своєї роботи, а працюватимемо на благо усієї громади. Моєю давньою мрією був ремонт доріг «Лісова пісня – Мельники» та «Мельники – Шацьк». З обласного бюджету виділено 500 тис. грн на будівництво білощебеневої дороги до с. Мельники та 150 тис. грн – для вул. Ярини Смоляр у нашому райцентрі. По 500 тис. грн і 150 тис. грн на кожну дорогу відповідно виділяє селищний бюджет. Цю важливу справу ми неодмінно зробимо! А ось автобусний маршрут «Шацьк – Мельники – Лісова Пісня» через вулицю Незалежності в смт Шацьк, хоч і не потребував фінансових капіталовкладень, залишався заповітною мрією шачан і мельниківців. І ось разом із депутатами вдалося й це питання зрушити з мертвої точки. Тепер за цим маршрутом тричі на день курсує автобус, є вже багато схвальних відгуків. А ще відновили вуличне освітлення по вул. Незалежності, Природна, Шевченка, 17 Вересня, з часом не страшитиме ніч і жителів Гаївки та шачан, котрі мешкають по вул. Лесі Українки і Гагаріна. 

– Зараз багатьом шацьким садибам докучає підтоплення... 
– Пробема – серед першочергових. Уже провели прочистку меліоративних канав та відведення води по вул. Ярини Смоляр та Вишневій, замінили водостічну трубу по вул. 1 Травня. Не повірите, та іноді на заваді стає навіть не брак бажання, коштів та механізмів, а банальне небажання власників приватних садиб дати дозвіл на прочистку канав, що проходять їх територією... 

– Говорили і про роздільний збір сміття… 
– Уже встановлено кілька сміттєвих контейнерів для збору пет-пляшок. Сподіваємося, програма «Чистих вулиць» знайде підтримку усіх населених пунктів. Іде літо, і нам конче потрібно модернізувати полігон твердих побутових відходів. Оскільки серед тисяч відпочивальників будуть представники усієї Волині, просимо співфінансувати роботи й обласну раду. 

– Що у найближчих планах? 
– Обговорюється питання про відкриття аптеки по вул. Незалежності в Шацьку (на селі). Селищний бюджет виділяє кошти для селища на будівництво тротуару по вул. 50 років Перемоги (від центру до адміністрації), ремонти дашків та облаштування загорожі в дитячому садку № 1, ремонт МБК (по вул. Незалежності). Вже закуплено металеві балки для облаштування літньої сцени у с. Мельники. Зараз упорядковується парк Гагаріна, що біля озера Люцимер, а відтак настане черга і за скверами біля пам’ятника Тарасові Шевченку в селищі та мельниківського клубу. Впорядковується старе кладовище. Вже сьогодні на вулицях Шацька працює грейдер. Разом із депутатами думаємо, як утеплити ДНЗ №1 та капітально відремонтувати вулиці Польову, Стуса, Сонячну. Цього року до нас перейде місцина з житловими будівлями урочища Венське (Світязька сільська рада уже прийняла рішення про їх передачу), що додасть нових можливостей і… клопотів.
– Одним із пріоритетних завдань буде робота над продовженням каналізування Шацька. Що нового в цій справі?
– Цей європроект започатковано ще 20 серпня 2013-го. Шацька селищна рада реалізовує його спільно з гміною Hanna (Польща). Загальна вартість будівництва (згідно з тогочасною кошторисною документацією становила 25405923 грн. Договір із ЄС укладався в євро. А що курс гривні за цей час відносно євро змінився, у нас з’явилася можливість виконати низку додаткових робіт, не запланованих основним проектом. Оскільки всі ми віримо, що у майбутньому тут насправді буде європейське курортне містечко, а місто без каналізування – не місто, то 6978288 грн витратили на розробку додаткової проектної документації на приєднання до системи каналізування домогосподарств, що було упущено попереднім проектом. Проведено тендер на визначення виконавця та 7 жовтня 2015 р. підписано договір. Для завершення будівництва в повному обсязі необхідно мінімум три місяці. На цей час селищна рада заборгувала перед замовником 1598924 грн. Не дивлячись на це, підрядник погодився розпочати будівельні роботи по новому проекту без проведення авансового внеску. В цей же час Шацька райдержадміністрація звернулася до облдержадміністрації стосовно перевірки цього будівництва, після чого з незрозумілих причин підрядник відмовився розпочинати роботу по новому проекту без авансових платежів. Утім договір діє. Надійшли і кошти від ЄС. 11 березня його представники провели незалежний аудит та обговорили питання щодо продовження термінів будівництва… Тож каналізація у Шацьку буде. 

– Над чим працюєте зараз?
– Незабаром матимемо об’єднану територіальну громаду. До її складу, попри Шацьк, сіл Мельники та Гаївка, увійдуть населені пункти Прип’ятської та Самійличівської сільрад. Сподіваюсь, цю відповідальність із нами розділить держава, яка спрямує на об’єднану громаду всі кошти державної субвенції та дозволить  громаді розпоряджатися заробленими коштами. Будемо працювати над залученням інвестицій Євросоюзу, дбатимемо про розвиток сіл. Звісно, щодня веду прийом людей, спілкуюся з ними по телефону. Знаю, чим живе громада і чого очікує від свого селищного голови. Виходить, прожив ці сто днів недаремно.
Розмову вів Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото автора: Сергій Віннічук.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%