Забив совком до смерті

Забив совком до смерті

Пенсіонер завдав знайомій 14 ударів, бо вона його штовхнула.
Іван був чоловіком спокійним. Та варто було зазирнути до чарки, як пенсіонера ніби підміняли. Не дай Боже, криве слово – відразу озлоблювався, іноді й контролювати себе не міг. І врешті своїв таке, що односельці повірити не могли!..  

КУХНЯ БУЛА – ЯК ІЗ ФІЛЬМУ ЖАХІВ
О 15.00 до Турійського райвідділу міліції надійшла інформація: в с. Селець у кухні власного будинку виявлено труп жінки з явними ознаками насильницької смерті.
Коли слідчо-оперативна група прибула на місце події, картину застала, як із фільму жахів. Стіни, стеля, доріжки – все забризкане кров’ю. А в калюжі бурого кольору – тіло жінки.
Голова Катерини була розтрощена настільки, що опізнати пенсіонерку люди могли хіба за її одягом.
Там же, на кухні, слідчі виявили і ймовірні знаряддя, котрими орудував душогуб, – скляна побита пляшка та металевий совок. І те, й інше  – у крові.
Новина про жорстоке вбивство миттю облетіла Селець. Чергова бригада стала знімати відбитки пальців, опитувати свідків.
Останнім, хто бачив Катерину живою, була місцева листоноша. Саме вона й розповіла, що того дня десь о 12.30 зайшла до односельчанки, нагадала тій, аби заплатила за комунальні послуги, із годину жінки балакали, нікого стороннього в будинку Катерини не було, обстановка – спокійна, і невдовзі листоноша пішла.
Другим, хто бачив Катерину, став тутешній житель Іван. Як потім розповіла його дружина, Іван із самого ранку пиячив. Десь о 13.00 пішов із дому. Ближче до третьої дня вернувся. Вирішив відпочити на дивані. А трохи полежавши, сказав: «Ти чула? Катерина померла». «Я попросила сина, аби сходив подивився. Той пішов, але побачив, що жінка не померла – її забили! Відразу розповів знайомому, а вже той передзвонив у міліцію», – розповіла Іванова дружина.
Сусіди підтвердили: нікого, крім листоноші й Івана, не бачили на подвір’ї загиблої. Тож наступним, кого опитали оперативники, став Іван.
Підозрюваний був уродженцем Архангельської області Росії, але постійно проживав у с. Селець Турійського р-ну. Разом із дружиною вели домашнє господарство. Офіційно чоловік уже не працював. Кримінального минулого не мав. Однак за місцем проживання характеризувався посередньо, бо – зловживав алкоголем. І, як виявилося, саме згубна звичка загубила чоловікові спокійну старість.
ДУШОГУБА ВИДАВ КРИК ЗАГИБЛОЇ
Як тільки Івана затримали і стали розпитувати, чоловік одразу повідав таємницю жорстокого вбивства. Він зізнався, що того фатального дня ближче до 2-ї години, зайшов до Катерини. Яка розмова між ними зав’язалася, не так важливо. Але в результаті жінка почала кричати на незваного гостя і навіть його штовхнула.
Після такого «приниження» пенсіонер пляшкою стукнув кривдницю по голові. А далі – наче озвірів. Наносив удар за ударом. Навіть після того, як Катерина впала, а пляшка в руках п’яного побилася. Потім ухопив металевого совка і гамселив ним жінку по голові, обличчю, руках. Жертва затулялася. Та марно. І врешті – із розтрощеним черепом – затихла.
Коли судмедексперти надали документальні висновки, в паперах зазначалося: потерпілій було нанесено не менше 14 (!) ударів, котрі спричинили тілесні ушкодження у вигляді забою головного мозку із крововиливами під його оболонки, вдавленого зламу кісток основи черепа, численних забійних і різаних ран, гематом, синців обличчя, голови та правої руки, численних зламів кісток лицьового черепа, від яких настала смерть Катерини.
«Я НЕ МСТИВ, А РЯТУВАВ!»
Одразу після скоєння злочину Іван щиро каявся. Сприяв слідству. Дочці вбитої ним жінки пообіцяв компенсувати моральні і матеріальні збитки. Згодився на явку з повинною. Підписав усі документи про те, що погоджується із даними досудового розслідування. Але доки сидів у СІЗО, чи себе стало шкода, а чи сусіди по камері напоумили, словом, на судовому засіданні Іван став змінювати покази, заявляв, ніби абсолютно не причетний до смерті односельчанки, навпаки – хотів їй помогти.
Двоє його товаришів, присутніх на слуханні, теж стали підігрувати. Мовляв, Іван – спокійна, врівноважена людина, до агресії не схильний, тож убивство – не його рук справа. А злочин, мовляв, могли скоїти грабіжники, цигани, котрі мешкали неподалік, навіть зять загиблої, із котрим у Катерини постійно виникали конфлікти.
Проте «картини маслом» не вийшло. Покази згаданих свідків не підтвердилися. Навіть сам підсудний плутався у своїх же версіях. Приміром, аби пояснити покази сусідів, які бачили Івана на подвір’ї загиблої, повідомив: «Так, я заходив до неї. По справах. Але ніякої сварки між нами не було». Потім сказав: «Сварка була. Жінка на мене кричала. Навіть штовхнула так, що я впав. Проте я встав і пішов геть». Коли судді попросили пояснити, звідки ж Іван дізнався й розповів дружині, що Катерина мертва, і чому численні свідки бачили на ньому сліди крові того вечора, Іван оприлюднив третю версію. Мовляв, зайшов до хати, побачив Катерину на підлозі, вирішив підняти й витягнути на свіже повітря. Проте й ці слова були очевидною брехнею. Бо більше п’яти людей із Сельця підтвердили: на одязі, волоссі, обличчі пенсіонера бачили сліди крові. Причому сліди ті були у вигляді не мазків чи плям – а бризок (тобто на тіло потрапили в момент нанесення ударів). А руки при цьому були чисті, хоча саме вони, якби тягнув жінку на вулицю) мали би лишитися в крові.
Так само не на користь підсудного була експертиза відбитків пальців, знайдених на кухні загиблої, та крові, яку виявили на одязі Івана.
Останню спробу уникнути покарання пенсіонер зробив, коли раптом повідомив: толком не пам’ятає подій того дня й удари наносив у стані афекту. Проте висновки експертів говорили: на момент убивства Іван міг контролювати свою поведінку, психічних розладів не має і тому є осудним. А от чим дійсно страждає, так це хронічним алкоголізмом.
Тож у тюрмі, де Іван проведе найближчих 8 років, зловживати оковитою не матиме змоги. Та й думати доведеться не тільки про горілку, а й про те, як компенсувати доньці загиблої 55 тис. грн моральної та матеріальної шкоди.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (6) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 10%
Підстава для негайного звільнення чиновників (2) - 20%
Мені байдуже (0) - 0%