Сторінками минулого

Сторінками минулого  

85 років тому
Найлютішого ката України забито
У Москві забито чекістку Ельзу Грундман. Цього ката в спідниці Ленін був призначив емісаршою чрезвичайки в Україні. Чекістка Ельза Грундман немилосердно жорстоко в чрезвичайці в Україні катувала українців селян, робітників, інтелігентів, виколювала цим мученикам за Україну очі, вирізувала паси на тілі, пекла гарячим залізом, розстрілювала й т. д. Головний кат Фелікс  Дзержинський надав їй назву почесної чекістки і відзнаку «Червоного прапора» за катування українців. Хто забив чекістку Ельзу Грундман, невідомо.
На фото: Фелікс Дзержинський (1877-1926 рр.), засновник і голова ВЧК.
(«Українська Нива», 1931 р.)
55 років тому
Нема червоного кутка
У колгоспі «Перемога» на фермі села Городище працює 13 юнаків і дівчат, серед них багато комсомольців. Від молоді та й від літніх тваринників можна почути скарни на те, що на фермі досі не створено червоного кутка, нема де провести дозвілля, почитати свіжі газети, журнали. В корівниках немає соціалістичних зобовֹ’язань, не видно, за що борються тваринники. Та це не турбує ні правління колгоспу, ні партійну організацію.
(«Вільний шлях», 1961 р.)
15 років тому
Ніщо не виправдовує жорстокості
Важкими для українського народу були десять років незалежності. Але одним ми могли гордитися. У нас не було насильства. Не було у нас розстрілу парламенту, як у Росії, не було громадянської війни, як у Грузії, Азербайджані, Таджикистані та Молдові. Не було до 9 березня. А цей день ознаменувався вандалізмом та жорстокими бійками. Брудні насильницькі методи організаторів антидержавної акції не дають змоги повноцінно й продуктивно працювати. 
(«Досвітня зоря», 2001 р.)
5 років тому
Найнижчі ціни
На Волині зафіксовано найнижчі ціни в Україні. На цьому констатував голова облдержадміністрації Борис Клімчук, озвучуючи результати аналізу, проведеного в Києві. Зокрема область є аутсайдером на ціновому ринку цукру, олії, свинини, моркви та буряка, а також макаронних виробів. 16-17 позицію в державі займає вартість яєць та молочних виробів. 
(«Волинська газета», 2011 р.)
За матеріалами Державного архіву 
у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%