«Червоний» із небуття

«Червоний»  із небуття

Під час вибору натури для зйомок фільму «Червоний» із участю екс-міністра у Володимирі-Волинському знайшли тюрму, хату для інтимних сцен і… втратили два колеса!
У другій половині березня в області побували творці художнього фільму «Червоний», гаслом якого є слова «Вижити. Перемогти. Жити». Йдеться про автора однойменної книги  та сценарію Андрія Кокотюху та одного з продюсерів Андрія Суярка.
«Волинська газета» вже повідомляла про ідею екранізувати художньо-документальну книгу Андрія Кокотюхи «Червоний», в якій розповідається про героїчні події збройної боротьби відділів УПА на Волині, зокрема – в колишньому Олицькому р-ні. Але якщо раніше ідея потребувала пошуку партнерів, то зараз проект – у стадії практичної реалізації! 
Отже, Державне агентство України з питань кіно, продюсерський центр «Інсайтмедіа»  у кооперації з «Artbox» (Литва) і «4  Rooms» (Італія) приступили до зйомок чотирисерійної версії «Червоного» для показу по телебаченню і повнометражного фільму тривалістю 110 хв. для кінотеатрів. Локації «Табір», «Шахта» і «Етап» знімаються в Кривому Розі. Наступний етап – Одеса, де митці відтворять події сталінського минулого в «Бараці». А от «Італійське містечко» (Риміні) з епізодами «Квартира», «Площа» і «Вулиця» та зйомки натури («Ліс», «Околиці Луцька», «Село», «Львів») відзнімуть наприкінці квітня та на початку травня. В першому випадку, звичайно, йдеться про Італію, а в другому – поза всіляким сумнівом! – про Волинь!

Доки режисер «Червоного» Заза Буадзе в поті чола працює з акторами на Кіровоградщині, Андрій Кокотюха і Андрій Суярко приїхали до нас, щоб оглянути можливі місця майбутніх зйомок та знайти меценатів.
Наразі важко передбачити, де саме волинська натура ляже в основу фільму про Волинь у період боротьби за Незалежність у 40-50-х роках минулого століття. Але деякі секрети вже відомі. Найбільше творцям стрічки сподобалися каземати колишнього монастиря у Володимирі-Волинському, де нині розташовується ПТУ. У підвалах і досі збереглися фізичні сліди масових репресій енкаведистів над безталанними в’язнями. 
Один із волинських товстосумів, який півдня катався з Андрієм Кокотюхою і Андрієм Суярком своїми землями та обійстями, погодився виділити непоказний мисливський будиночок для зйомок інтимних сцен, а також «дав добро» на те, щоб після цього дерев’яну хату спалили (для одного з епізодів кіно). Сталася зі столичними візитерами й справжня халепа: на дорозі Турійськ – Рожище недосвідчений водій проґавив одну з гігантських вибоїн, потужний удар знищено два колеса: запасні хлопці привезли аж із луцького шиномонтажу…
Коротко про акторів та інших творців стрічки. Режисер – Заза Буадзе, оператор – Олександр Земляний, художник – Юрій Ларіонов.

У ролі «Червоного» – Микола Береза. Олег Шульга відтворить енкаведиста Гурова, а Любов Тищенко і Яев Григоришина – відповідно Тамілу і Терезу. Варто звернути увагу на Олександра Мавріца (Абрамов), Ігоря Колтовського («Тайга»), Олега Стефана («Ворон») і, звичайно, екс-міністра культури України Євгена Недищука, якому довірили роль повстанця «Калюжного»). Саме він як колишній офіцер дивізії СС «Галіція», журналіст та письменник, перебуваючи в таборі військ союзників в Італії, отримує завдання активно працювати на ідеологічній ниві ОУН. Кремль відряджає туди свого агента, який повинен перевербувати «Калюжного». А коли це не вдається, патріот гине…
Фінал стрічки, незважаючи на трагізм бойового результату війни УПА з більшовицьким режимом на Волині, оптимістичний. «Червоний», разом із повсталими в ГУЛАГу в’язнями, виривається на волю. І разом із «Тамілою» «йде в невідомість – назустріч сонцю, назустріч справжній свободі»…
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото автора: Андрій Суярко і Андрій Кокотюха в Луцьку; колишній домініканський монастир, де розміщувалося НКВД; розкадровки з «Червоного».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%