Ліквідовують чи покращують якість?

Ліквідовують чи покращують якість?

Що насправді зміниться у роботі органів Пенсійного фонду  на території області. 

У багатьох районах Волині населення вкрай стурбоване ситуацією із оптимізацією органів Пенсійного фонду України. Чергове урядове рішення про зміни у структурі державної установи вдало і вчасно підхопили політики і понесли в маси. Тільки лінивий чи глухий сьогодні не знає, що в Любомльському р-ні, для прикладу, «ліквідовують»  (!) відділення Пенсійного фонду. 
Людей ведуть перекривати дороги, проблему піднімають навіть у сесійній залі обласної ради… – а ніхто й не цікавиться, що ж насправді зміниться у роботі такої соціально значимої структури на Волині.
На цю тему розмовляємо із начальником головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петром ФІЛІПЧУКОМ. 
– Петре Васильовичу, найперше хочеться запитати про те, що у всіх на устах: відділення Пенсійного фонду в окремих районах ліквідовується?
– Ні. Не ліквідовується. Таке об’єднання є суто організаційним і його мета – покращити якість управління в пенсійній системі. Ще наприкінці грудня 2015 року уряд ухвалив рішення про оптимізацію структури окремих районних управлінь Пенсійного фонду у Волинській області шляхом їх злиття чи перейменування. Із 12 територіальних управлінь, що працюють зараз в області, має бути створено 6 об’єднаних управлінь, а саме: Луцьке, Іваничівське, Рожищенське, Старовижівське, Шацьке та Локачинське. Загалом гранична чисельність працівників має бути зменшена на 34 посадові особи. Наголошую: не йдеться про ліквідацію органів Пенсійного фонду в районах! Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об’єднання. Тобто для простих людей, які звертаються до спеціалістів за певними послугами, НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ ні в Любомлі, ні в Нововолинську, ні в Шацьку, ні в будь-якому іншому районі чи місті Волині. Люди вирішуватимуть усі питання щодо пенсійного забезпечення, отримуватимуть довідки, роз’яснення з інших питань, подаватимуть звітність  у відділах обслуговування громадян, які й надалі функціонуватимуть за місцем розташування територіальних управлінь в усіх районах області.
– Тоді для чого об’єднують структури сусідніх районів? Скажімо, того ж таки Любомльського і Шацького чи міста Нововолинська з Іваничівським районом?
– На сьогодні  продовжується реформування пенсійної системи, основна мета якої – підвищення якості обслуговування. Досягнути цього можна шляхом зменшення видатків на адміністрування (простіше – керівництво чи управлінські функції). Йдеться про вдосконалення управління пенсійними коштами через оптимізацію структури органів Пенсійного фонду.  Насправді цей процес триває ще з 2011 року.  
– Чи означає це звільнення чи скорочення працівників управлінь у районах чи містах?
– Реорганізація управлінь фонду не тягне за собою скорочення спеціалістів. Буде оптимізовано керівний склад. За рахунок цього на базі управлінь фонду розширяться підрозділи, які обслуговуватимуть громадян на місцях.
– Поясніть, як від запроваджених змін покращиться якість обслуговування волинян. 
– Зміни покликані суттєво вдосконалити та осучаснити сервіси пенсійної системи, а також економно витрачати людські, матеріальні та фінансові ресурси фонду. Головною одиницею обслуговування громадянина стає точка надання послуг – фронт-офіс, який розташований не тільки в управлінні Пенсійного фонду, а й у центрах територіальних громад (якщо в громади є таке бажання). Об’єднання окремих районних управлінь в одну юридичну особу не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить (!) доступність пенсійних послуг. Жоден підрозділ в адміністративно-територіальній одиниці не припинить безпосередню роботу з людьми, взаємодію з громадами, органами місцевої влади. Центри новоутворених управлінь матимуть значення лише для внутрішньої організації роботи системи органів Пенсійного фонду. А якість обслуговування пенсіонерів не погіршиться. На цьому етапі реформування основне завдання  – забезпечення безперебійної роботи з призначення (перерахунку) пенсій, їх фінансування та виплати. 
– Дякую за розмову.
Олена ЛІВІЦЬКА. 
Важливо!  
Для простих людей, які звертаються до спеціалістів Пенсійного фонду за певними послугами, НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ ні в Любомлі, ні в Нововолинську, ні в Шацьку, ні в будь-якому іншому районі чи місті Волині. Люди вирішуватимуть всі питання щодо пенсійного забезпечення у відділах обслуговування громадян за місцем розташування територіальних управлінь В УСІХ районах. Простіше кажучи, в тих самих кабінетах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%