Скандальний обшук із багатьма невідомими

Скандальний обшук із багатьма невідомими

Вранці 5 квітня рівненська поліція шукала в Володимирі-Волинському бурштин, тіньову бухгалтерію і… ядерну боєголовку?


Щоб розчистити Авгієві стайні бурштинової безпорадності рівненської поліції, міністр МВС України Арсена Аваков 4 квітня звільнив очільника правоохоронців сусідньої області Сергія Максимова та призначив нового начальника головного управління Сергія Князєва. А буквально наступного дня старі кадри майнули шукати злочинців… на Волинь. Із якого дива?
…Вони їхали з Рівного в нашу область в умовах суворої секретності. Кілька екіпажів сіли в автомобілі, баки яких були заповнені по вінця.. Це й не дивно: дорога випала далека – аж у Володимир-Волинський. Поліцейські та прихоплені з собою пойняті дісталися без особливих пригод, і після 6-ої ранку в трьох оселях Княжого міста та в одній хатині с. Жовтневе Володимир-Волинського р-ну розпочалися… обшуки!
Що шукали в Володимир-Волинського міського голови Петра Саганюка, матері екс-голови райради Андрія Оніщука, депутата Володимир-Волинської міськради від партії «Блок Петра Порошенка «Справедливість», підприємця Вадима Василюка, сина Петра Даниловича – підприємця Руслана Саганюка і громадянки Марії Саганюк, яка була замужем за покійним братом очільника  міста – Павлом Саганюком?
Слідчий суддя Рівненського міського суду Кристина Ореховська 18 березня 2016 р. підписала ухвалу, яка задовольнила клопотання слідчого Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області майора поліції Р. П. Миронця, котре було погоджене з прокурором першого класу Є. П. Купрун. І – дала дозвіл на здійснення обшуків в вище згаданих громадян.
Підставою стали підозри рівненських поліцейських у тому, що за вказаними адресами в перерахованих мешканців Володимира-Волинського і району по справі №42015000000001072 (зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань ще 2 червня 2015 р.) можуть зберігатися важливі речові докази. Тому о продовжили обшук «із метою відшкодування та вилучення незаконно виготовлених та придбаних у невстановлених слідством осіб контрафактних підакцизних товарів (тютюнових виробів та алкогольних напоїв), товарів, імпортованих в Україну поза митним контролем, незаконно видобутого бурштину, коштів, отриманих від протиправної діяльності, незареєстрованої вогнепальної зброї, документів, що підтверджують факти незаконного виготовлення, придбання, зберігання та збуту контрафактної продукції, документів, що підтверджують факти незаконного видобутку бурштину, його зберігання та збуту, чорнові записи, нотатки, печатки, флеш-накопичувачі, комп’ютерна техніка, на якій зберігається інформація, що має доказове значення у кримінальному провадженні».
Слідчий суддя Кристина Ореховська (до речі – дружина колишнього прокурора Рівненської області Леоніда Ореховського) дійшла висновку, що слідчими наведено достатні аргументи для обшуків у помешканні Петра Саганюка та інших мешканців Володимира-Волинського та району.
І що в результаті? Нічого протиправного не знайдено! Поліцейські змарнували службовий час та державне пальне дарма. Так само відволікли від чогось важливішого і понятих, яких назбирали по всій Рівненщині (включаючи «столицю «бурштинового Клондайку» Сарни)…
Один із «фігурантів» цієї справи – Андрій Оніщук – висловив як мінімум здивування з приводу того, що відбулося з його мамою Аллою Михайлівною.
«Уявіть собі ситуацію, коли до приміщення, яке ремонтується і ніяк не використовується, приїжджає величезна кількість поліцейських, які намагаються провести обшук! Коли мама прибула, вони, мабуть, очікували побачити якусь «круту» на джипі, але побачили просту людину… В результаті розвели руками і забралися геть. А як нам бути?! Три роки тому вже щось подібне навколо нашої родини відбувалося: обшук, вилучення, а потім – повернення всього забраного назад… Взагалі, я людина стійка та врівноважена, але всьому мають бути межі! Батько помер у 1995-ому, брат Юрій загинув в автокатастрофі в 2005-ому… І тут знову – рівненська поліція з якимись підозрами!».
Петро Саганюк, який після годинного «трусу» в своїй хаті таки вчасно прийшов на роботу, залишивши дружині клопіт наводити порядок у хаті, також погодився прокоментувати цю безпрецедентну подію:
«М’яко кажучи, я здивований такою поведінкою рівненських поліцейських та суддів. Складається враження, що в своїй області вони вже навели повний порядок, і тепер переключили свою увагу на Волинь. Сказати, що їхні підозри до мене особисто та найближчих членів моєї родини повністю безпідставні – це й так очевидно! І що шукали в мене, мого сина та Марії Євгенівни – дружини мого брата Павла, який помер ще в 2000-ому році? Бурштин, печатки, незаконну зброю…  З таким самим успіхом вони б могли нас усіх тут запідозрити в незаконному виробництві атомної зброї та нелегальному переховуванні ядерних боєголовок!».
Крім цього Петро Данилович висловив припущення, що рівненських «пінкертонів» може хтось «підкеровувати» з території Волині...
Оскільки ситуація перебуває в розвитку, редакція «Волинської газети» готова надати слово всім іншим громадянам, в оселях яких рівненська поліція проводила резонансний обшук, а також отримати коментарі у керівництва ГУ Нацполіції у Рівненській області, прокуратури Рівненської області та Рівненського міського суду.
Роман УСТИМЧУК.
На фото «Волинських новин»: в’їзд у Княже місто.

 

 

 


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.1%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 55.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.4%