Не погоджувати надання надр «бурштиновим» фірмам

Не погоджувати надання надр «бурштиновим» фірмам Таке рекомендаційне рішення прийняла сьогодні екологічна комісія облради.

На розгляд позачергової сесії облради, що відбудеться завтра, 7-го квітня, буде винесено низку проектів рішень, що передбачають погодження надання надр у користування кільком структурам. Зокрема, ТОВ «Перша Волинська старательська артіль» (ділянка «Галузія»), ТзОВ «Асоціація міжнародної комерції «Агро+»  (ділянка «Польська гора»), ТзОВ «Любешівська старательська артіль» (ділянка «Бірки»), ТОВ «Гірничодобувна артіль «Деревок» (ділянка «Деревок), ТзОВ «Т. П.П.» (ділянка Северинівка»). Сьогодні проекти рішень обговорили під час засідання профільної постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Волинської облради (голова – Василь Столяр).
Не встигли депутати приступити  до обговорення, як пролунало зауваження одного з членів комісії голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика. Він вважає, що не можна рекомендувати сесії надати зазначені погодження, поки документи кожної з фірм, що претендує на геологорозвідку територій на предмет наявності там бурштину, ретельно не вивчить управління екології облдержадміністрації та не буде висновку від місцевих органів влади. Наразі цих документів волинські екологи не бачили.
Аргументи керівника виконавчої гілки влади, очевидно, співпали із думкою більшості членів комісії. Рішення по кожній зі структур повинні враховувати потреби місцевої громади. До жодного пакету документів не було подано паперів, які б свідчили про те, що всі роботи на зазначених площах будуть проводити за рахунок місцевого трудового ресурсу. Такою є вимога жителів «бурштинових» населених пунктів. Інакше це викличе чергові бунти.
Відтак комісія рекомендувала кожен із 5-ти проектів винести на розгляд сесії, оприлюднити його на офіційному сайті облради та …не погоджувати надання надр у користування.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%