Деревина. Розбита пляшка. Фотографія

Деревина. Розбита пляшка. Фотографія

Доволі дивно і не зрозуміло, проте – вражаюче. Мова про виставку «Подвійний горизонт», представлену в Галереї мистецтв Луцька. Та оглянути дивні абстракції у виконанні відомих митців, лауреатів багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів Сергія Радкевича, Сергія Торбінова, Юрія Білея, Антона Варги, Станіслава Туріни та Анатолія Татаренка зібралося чимало люду. 

Окрім фотографій – не звичних, а загадкових – молоді автори представили чимало інших композицій. Причім, то – не якісь скульптури чи інші витвори, а, здавалося б, звичайні, далекі від творчості предмети: деревина, розбита пляшка, старі дверні рамки… Втім, як виявилося, то –  не глибокі символи, а прямозначні предмети. Дійство супроводжувалося звуками – записами пташиного щебетання, а розвішені шматки деревини із не витхлим ароматом створювавли імітацію лісу. Не дарма, бо то – авторський задум. Як згодом розповів головний із авторів -  лучанин Сергій Радкевич - мистецька ідея полягала у перенесенні атмосфери однієї місцевості – с. Самійличі Шацького р-н у, де розташована резиденція їхнього проекту «Відкрита група», у стіни галереї. Певний час творці перебували у мальовничому куточку, спілкувалися з селянами, надихалися не лише природою, а й побутом і навколишньою дійсністю:
- Художник – це не той, хто просто малює, він – і споглядач, і дослідник, - мовив Сергій Радкевич. – Проект – живий, ми намагалися різнобічно відобразити ту дійсність. Під  «Подвійним горизонтом» розуміється те, що що один горизонт -  там, де ми надихалися, працювали, другий – тут, у галереї мистецтв. Це художній експеримент, де об’єктом дослідження виступає інтелектуальний твір, залежний від простору перебування. Пошук форми мистецтва поза межами художньої інфраструктури, мета якого – комунікація оточення і людини.
Голова обласної спілки художників Володимир Марчук розповів нам, що намагається якомога більше залучати молодь до презентації їхньої творчості, бо мистецтво не стоїть на місці - люди мають бачити, як воно рухається.
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 5%
Банкет під час чуми (23) - 57.5%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.5%
Підстава для негайного звільнення чиновників (7) - 17.5%
Мені байдуже (1) - 2.5%