Ігор Палиця: Якщо не буде ринку збуту вугілля, то це просто шлях у нікуди

Ігор Палиця: Якщо не буде ринку збуту вугілля, то це просто шлях у нікуди

Заборгованість по зарплатах та майбутні перспективи розвитку нововолинських шахт було обговорено під час зустрічі голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці з представниками об’єднання ДП «Волиньвугілля», керівниками копалень та лідерами незалежних і «червоних» шахтарських профспілок.


Місто Нововолинськ потрохи втрачає свій шахтарський статус, оскільки на сьогодні тут функціонує лише 2 із 10 шахт, зокрема шахти № 9 та «Бужанська». Відповідно до наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості у травні шахта № 9 перейде у третю групу, а це означатиме, що шахта отримає кошти на роботи, не пов’язані з видобутком вугілля. Серед яких оплата електроенергії, відкачування води, ревізія, наладки, також за ці кошти можна придбати насоси і обладнання, що пов’язане з обслуговуванням шахти, та виплатити заробітну плату працівникам, які виконують ці роботи.
Надалі майбутнє шахти може скластись двома шляхами: як у Львівської шахти «Надія», яка після переходу успішно функціонує вже десять років, або як у місцевої шахти № 1, яка невдовзі зупинить свою роботу. 
Як зазначив генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Валентин Кисельов, на шахті «Бужанській» зараз проводять невелике технічне переоснащення, щоб вийти на планові показники видобутку, а це 605 тонн на добу. Проте навіть при збільшенні цих показників у два рази шахта буде збитковою. На сьогодні шахта «Бужанська» дотаційна на 300 мільйонів гривень у рік.
Зараз на цій шахті працює 1056 людей, а середня заробітна плата становить 6000 гривень. Як стверджують експерти, аби ця шахта не була збитковою, необхідно перш за все скоротити кількість працівників до 800 осіб та зменшити зольність вугілля (зараз 62%, а норма 40%), щоб його можна було збагачувати.
Серйозну конкуренцію волинським шахтам складає шахта «Павлоградська», видобуток якої 20 мільйонів тонн на рік.
Голова профспілки  шахти №9 Василь Гура висловив своє бачення розвитку подій. Він стверджує, що держава має заборонити ввіз закордонного вугілля та встановити ринкову ціну на копалину, якщо влада хоче, щоб шахти були прибуткові. Також чоловік розповів, що у минулому році електроенергія для шахт продавалась по вищій ціні ніж для Польщі. Хоча це абсурдно, оскільки саме шахти забезпечують паливом теплоелектростанції.
Попри дотаційність існуючих шахт, у регіоні добудовують нову - № 10. Щоб ознайомитись із ситуацією на місці Ігор Палиця відвідав шахту, де зустрівся із головним інженером Віктором Ковтуном.
Для запуску двох лав на шахті необхідно 2 роки та 1,5 мільярди гривень. Цього року було виділено 100 мільйонів. За попередніми підрахунками, шахта окупиться державі за 8 років, а її запаси становлять близько 38 мільйонів тонн, тобто ще 30 років вона зможе бути прибутковою.
Віктор Ковтун наголошує, що вугілля, яке тут добуватимуть конкурентоспроможне, оскільки  його можна буде ще й коксувати.
«Ми будемо все робити, щоб виплачувались зарплати і вкладались інвестиції в шахту №10. Але має бути рентабельний видобуток, – цитує Ігоря Палицю прес-служба партії «УКРОП». –  До складу рентабельної роботи входить: повна собівартість без амортизації обладнання та ринок збуту вугілля. Якщо не буде куди його продавати, то це просто шлях в нікуди. Це відтягування неминучого. В такому випадку необхідно думати, де на території міста створити додаткові робочі місця для шахтарів. Потрібно розуміти, що неприбуткові підприємства працювати не будуть, якщо це не соціальна сфера забезпечення».
Також голова облради запропонував керівництву ДП «Волиньвугілля» розробити економічну модель розвитку підприємства та проаналізувати суму необхідних інвестицій для покращення видобутку.
«Якщо шахта №10 дає вугілля, яке таке саме, як південноафриканське, то це неправильно. І за це мають сидіти за ґратами ті, хто цим займається. Дайте мені цифри, щоб я в них розібрався. Я буду стояти в обласній раді разом з депутатами, і 64 депутати звернуться до президента: «Пане президенте, наступного разу свою політичну силу залиште собі, якщо сьогодні не допоможете шахтарям. Ось цифри – посадіть міністра Демчишина чи його наступника», – підсумував голова облради».
Вл. інф.
На фото: Ігор Палиця спілкується з Нововолинським міським головою Віктором Сапожніковим і головним інженером будови «Шахти №10» Віктором Ковтуном.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%