Чому Надя не прем’єр і не спікер?

Чому Надя не прем’єр і не спікер?

Як звільнити з російської катівні нашу Героїню Надію Савченко? Чи вона й справді буде мордуватися в кремлівських тюрмах 22 роки, які їй присудили?


Здається, що зусиль нашої влади – явно недостатньо. Вона, вочевидь, не є авторитетом для Владіміра Путіна, і той поводиться з нею як із надокучливою дружиною… Міжнародна спільнота після кавалькади заяв зі «стурбованістю», яка переростала в «глибоке занепокоєння», по суті також розписується в повній неспроможності визволити захисника України, який воював за конституційний порядок на українській землі і потрапив у полон до терористичних угрупувань.
То який же вихід? Надія Савченко – не залізна. Її чергове голодування може закінчитися або смертю, або інвалідністю мужньої жінки-воїна. Час іде вже не на дні чи години, а буквально – на хвилини…
Правду кажуть: коли не вистачає стандартних методів впливу на ситуацію, потрібно придумувати щось екстравагантне. Судіть самі: наша держава, ЄС, США та низка інших цивілізованих країн планети застосували каральні санкції щодо тих чи інших російських посадовців, причетних як до агресії в Криму та на Донбасі, так і до ув’язнення Надії Савченко. Але зверніть увагу: в довжелезних списках немає перших осіб РФ!
Це означає, що в світі ще існують певні критерії ставлення до опонентів чи ворогів, залежно від їхнього статусу.
Враховуючи цю обставину і пам’ятаючи, що Надія Савченко не лише офіцер Збройних сил України, але й народний депутат від списку партії «Батьківщина» та член Парламентської асамблеї Ради Європи, мабуть, на тлі чергової владної кризи треба було не думати довго, хто повинен керувати Кабінетом міністрів України чи Верховною Радою України, а обрати на ту чи другу посаду… саме Надію Вікторівну!
Кремль міг би вплинути на цей процес? Звичайно, що ні! Примирив би цей компромісний варіант (Надія Савченко – або Прем’єр-міністр, або Голова Верховної Ради України!) навіть непримиримих у парламенті? Можливо! А чи міг би російський окупаційний режим щось комусь пояснювати, якби в нього за ґратами перебувала фактично друга за повноваженнями особа Української держави? Ото ж бо…
Але замість або такого розвитку ситуації, або якогось іншого, та дієвого, спостерігаємо за безкінечними заявами, які нагадують хлюпання води, яку товчуть у ступі. Цілком імовірно, що нинішня влада не те що не бажає бачити в Києві вільну Надію Савченко, але навіть боїться подібного розвитку ситуації. Бо зі звичайної волонтерки, яка під час відпустки з розташування своєї військової частини пішла добровольцем у зону АТО, вона перетворилася на символ Української боротьби та незламності духу. Вона фактично стала духовним лідером нації, який в одному з інтерв’ю, не подумавши. Ствердно відповів на запитання, чи міг би зайняти ключові державні пости…
А, може, правду люди кажуть про ще одну причину поневірянь Надії Савченко? Може, «один не відпускає, а другий не приймає»?
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото: Надія Савченко в бандитському полоні, 19 червня 2014 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%