Сторінками минулого

Сторінками минулого

85 років тому
Вілія розлилася
Цієї весни м. Вільно навістило велике нещастя. Розлилася Вілія й почала заливати місто. Згідно останніх відомостей, вода піднялася до 9,5 м, себто на 7 м вище нормального, й залила електричну станцію. Місто залишилося без освітлення. Всього у Вільно залито водою 120 будівель, зруйновано 5. Каналізацію залито водою, телефонну сітку перервано. Старші мешканці Вільна оповідають, що вже 60 років не було такого страшного розливу.
(«Українська нива», 1931 р.)

55 років тому
Абсурдне мистецтво
В духовному житті, як і в економічному, розклад капіталізму видно на кожному кроці. Переконливий приклад цього – відірване від дійсності, абсурдне в самій суті, згубне, «чисте мистецтво» з його напрямками – абстракціонізмом, сюрреалізмом та іншими ізмами.
На фото: робота сюрреаліста Сальвадора Далі «Сон, викликаний польотом бджоли».
(«Вільний шлях», 1961 р.) 

15 років тому
Луцьк кращий
Як ми вже повідомляли, Держбуд України визнав Луцьк переможцем у всеукраїнському конкурсі «Місто найкращого благоустрою».
– Ми й надалі будемо проводити впорядкування вулиць. У першу чергу в цьому році ми повинні забезпечити два напрямки нашої діяльності: хочемо привести вулиці, дороги в нормальний стан, у тому числі освітлення їх, – сказав міський голова Антон Кривицький. – Наступна програма – розвиток і вдосконалення вуличної мережі. Зокрема, реконструкція проспекту Волі до вулиці Шопена, завершення робіт по Ковельській і Яровиці. 
(«Досвітня зоря», 2001 р.)

5 років тому 
Особливі  автобуси
Віднедавна Луцьком курсують особливі маршрутні таксі. Одне з них – жовтий автобус під номером «24». Він, як інші п’ять, спеціально пристосований до того, аби перевозити людей із обмеженими можливостями. Невдовзі таких маршруток у місті буде більше: до шести, які курсують уже містом, приєднається ще дві. 
(«Волинська газета», 2011 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%