Тернополяни заблокували польське генконсульство в Луцьку та обіцяють повернутися

Тернополяни заблокували польське генконсульство в Луцьку та обіцяють повернутися

19 квітня біля дипломатичної установи Республіки Польща, яка обслуговує мешканців Волинської, Рівненської і Тернопільської областей, стався інцидент. Кілька сотень громадян, в основному, мешканці Тернопільщини, заблокували вхід до генконсульства, вимагаючи в екстреному порядку прийняти документи для оформлення віз.


Причина – давно відомо. Щоб якось зрушити проблему з місця, в листопаді минулого року волиняни вже пікетували цю установу. Як бачимо, безрезультатно… І все тому, що кількість працівників тієї чи іншої дипустанови визначається в МЗС Республіки Польща в Варшаві. Так само там встановлюють квоти на кількість документів, які щодоби можуть приймати їхні працівники, тоді як решту адресують у візовий центр, де теж гігантські черги.
Але від цього українським громадянам, яким потрібно їхати в сусідню держави чи країни ЄС, не легше. Електронна форма заповнення та реєстрації візових анкет на порталі генконсульства і досі не функціонує. В автоматичному режимі повідомляється, що вільних місць немає. Хоча квітневі мітингарі заявляють: за 150 доларів США хакери зможуть вирішити цю проблему…
У процесі спілкування з представником Генерального консульства РП у Луцьку сторони дійшли згоди: квота на прийом документів щодня збільшиться на 180 місць, а з понеділка тут створять нові робочі місця, щоб прискорити процес оформлення документів.
До речі, ця проблема вже розглядалася й на квітневому засіданні облради. Депутат Юрій Цейко вимагав, аби представники сусідньої держави пояснили, чому генконсульство не приймає документів для оформлення віз.
Активісти на мітингу повідомили: якщо з понеділка нічого не зміниться на краще, знову заблокують вхід до генконсульства…
А тим часом поширюється інформація, що в травні відбудеться зміна генконсула в Луцьку Беати Бживчи.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Волинських новин»: обурені люди пікетують польське консульство.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%