Зробив із хати музей

Зробив із хати музей Водій мостозагону – колекціонер раритетів!

Микола Стришко настільки захопився колекціонуванням речей старовини, що перетворив хату і подвір’я на етнографічний музей. Та де там! Навіть музейники на деякі з його експонатів поглядали б із заздрістю!


Хобі прославило Миколу не тільки в його селі. Якщо хто хоче здивувати гостя волинським колоритом, то «по блату» проситься на Миколине обійстя попити кави в оточенні раритетів, дивацького коріння та каменів із людським обличчям і погріти спинку в лазні – картинній галереї. Де ви ще таке побачите?
Микола Стришко – родом із Омельного (Ківерцівський р-н). Тут його батьківська хата. Але за пропискою вже давно – лучанин. Попри це, з року в рік усе більше часу проводить у рідному селі. Бо так захопився колекціонуванням предметів старовини, що батьківська хата з подвір’ям нині радше нагадують музей. Земляки відгукуються про нього не лише, як про дивака, який має незвичне для сільських людей хобі, а насамперед – про дуже гостинну й добру людину. І мабуть, саме широта Миколиної душі і щире бажання здивувати світ і «допомогли» йому зібрати його неймовірну колекцію. За деякі експонати, до речі, він платив чималі гроші.

«Це моє життя, – каже Микола Стришко. – Ось цей камінь я привіз із Закарпаття, він  900 кілограмів важить… Мій «ізумруд»!».

Просто везти з Рахова камінь через те, що гарний і чимось цікавий? На таке тільки Микола здатен. У його дворі можна знімати кіно: дивні клумби. Галереї кам’яних образів у капелюхах і навіть касках, пеньки, корені хитромудро сплетені, довкола на чому тільки можна – роги різних тварин. А на виноградній лозі – низка зі старими підковами і глечики, в яких господині молоко зберігали років зо сто тому… Акордеони, радіоприймачі, самовари, полумиски, праски, ночви, постоли, давні меблі, ножі та старовинна зброя  і навіть …ковані кайдани! Перерахувати все, що в нього є, нереально. Тисячі раритетів. Та й вартість цієї колекції, очевидно, теж чималенька!
Самотужки Микола облаштував у селі лазню з басейном, на стінах котрої розмістив картини радянського періоду, які тривалий час збирав через знайомих і незнайомих йому людей.

У всьому цьому – багатство Миколиної душі. За професією він – водій мостозагону. Зараз – на заслуженому відпочинку, тому багато часу приділяє своєму хобі. Частенько до Омельного приїздить з усією сім’єю. Якщо обласний центр прославив «будинок із химерами» скульптора Миколи Голованя, то Ківерцівщину стовідсотково може прославити батькова хата Миколи Стришка із Омельного. А чом би й ні? Хочете вірте, а краще – попросіться на екскурсію!
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%