А він… подарував свій сад листоноші!

А він…  подарував  свій сад  листоноші!

Кому ж дістався найбажаніший приз від «Волинської газети»?

Пошуки і – неймовірний фінал. Один із найбільш бажаних і традиційних подарунків для переможців редакційної лотереї – набір фруктових саджанців – знайшов свого власника. Сад від газети виграв  самотній 74-річний Віктор Матвіюк із с. Туровичі  Турійського р-ну. А вирішив … подарувати його листоноші. 
Уже чимало років поспіль  двічі на рік «Волинська газета» свято дотримується традиції: обов’язковим подарунком серед багатьох інших у нашій редакційній лотереї для передплатників є САД. Люди часто дивуються. Мовляв, як це – дарувати сад?  Але коли бачать, як ми доставляємо щасливчику з десяток саджанців фруктових дерев, з кущами, а частенько навіть і трояндами на додачу – не ймуть віри!
От і треба ж так: доля все життя не була милосердною до Віктора Матвіюка. Дитиною чи то від травми, чи від чого іншого отримав інвалідність. Через що все життя пробув під маминим і батьковим крилом. Рідний брат, кажуть, давно виїхав із села. Вже 25 літ, як не стало батька, 15 – як померла мама. Чоловік лишився сам у сільській старій хаті. З допомогою добрих людей, гарних односельчан, йому вдається триматися на білому світі. Він отримує пенсію, тому має за що купити їсти. Та й в селі не згинеш. Через те, що зла не чинить нікому, земляки часто діляться і харчами. Отак і живе Віктор Матвіюк. У його хаті нема сімейного тепла, нема затишку. Але газети – мусять бути. Перше, про що він запитав у журналіста, як ступили на подвір’я: «Як там Палиця?».  Політично підкований читач щиро зрадів подарунку, а ще більше – нашому візиту. Газету ж йому традиційно передплачує листоноша Рая. Саме вона і відправила квитанцію на розіграш. Не дуже й сподівалася на приз.  Так, каже, «на всякий случай»…
А ось і «случай». На початку квітня ми, намагаючись догодити смакам читача, дібрали найкращих сортових яблунь, груш, абрикоса, черешень, смородини, поричок, навіть фундуку і «бордову» троянду для душі – й рушили закладати сад у Туровичах.
 «А куди мені тут їх садити!» – усміхнувся із сумом в очах Віктор Матвіюк… Сивочолий чоловік свій перший і, напевне, єдиний дарунок у житті, віддав сільській листоноші Раїсі Галушко. З її ж легкої руки квитанція втрапила у поштову скриньку!..
Наш сад втрапив зрештою у дуже добрі руки. У Миколи та Раї (на фото) за хатою вже не один садок. Бо буквально за тиждень до нашого приїзду господар відвів чималу площу поля під майбутні яблуні, сливи та груші. Позаду підтягуються вгору кількарічні фруктові деревця. Попід хатою – і персики, і фундук, і троянди... 
Троянду від «Волинської газети» Микола пообіцяв посадити у найкращому місці – на згадку. А от сад – ростиме, каже чоловік, для маленьких внуків, котрі живуть поруч.
«Нам уже що треба? Це все – їм!»…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%