Перевертень у погонах чи жертва атестації?

Перевертень у погонах чи жертва атестації?  Чого тільки не відбувалося з В’ячеславом Єфтенієм за останню п’ятирічку… І справи проти нього порушували, і з посади звільняли, і атестаційну «гільйотину» застосовували… А він і далі прагне служити українському народові!

У Волинському окружному адміністративному суді триває розгляд позовів колишніх працівників міліції. Серед них чи не найбільшу увагу привертає постать волинсько-рівненського борця з організованою злочинністю та економічними злочинами В’ячеслава Єфтенія. У ній – увесь спектр двозначностей і невідповідностей, які притаманні всій українській правоохоронній системі та судовій владі…
5 років тому молодий майор разом зі своїм патроном Сергієм Горбатюком прибув із Івано-Франківщини, аби «наводити порядок». Але служба на посаді заступника начальника облуправління УБОЗу завершилася грандіозним скандалом, пов’язаним із порушенням кримінальної справи за фактом контрабанди на суму понад 1 млн грн. Оперативники СБУ виявили підпільний товар, а потім прокурори порушили кримінальну справу.
Утім наче у воду дивився в листопаді 2011-го тодішній начальник волинського УБОЗу Сергій Горбатюк: порушення справи ще зовсім не означає, що вона звершиться вироком суду. 
«Моїх працівників із контрабандою ніхто не затримував. Є питання до моїх працівників про порушення кримінальної справи, але порушать – будуть розслідувати, будуть приймати рішення. Але з моїх працівників ніхто нікого не затримував!» – сказав у коментарі ТРК «Аверс» Сергій Горбатюк.
Тому В’ячеслав Єфтеній після успішно пройденої службової перевірки на рівні МВС України… отримав посаду начальника структури по боротьбі з економічними злочинами УМВСУ у Рівненській області! Про ту давню справу вже ніхто й не згадує…
Хіба що «крута» чорна «BMW X5», оформлена на родичів, згоріла вщент у центрі Луцька… Але хіба їх мало спалили і ще пустять до «червоного півня»?
Чим він займався в сусідів, сказати важко. Але вже після Революції гідності в «бурштинові столиці» розгорівся черговий грандіозний скандал.
Народний депутат України Ігор Мосійчук на порталі «Інформатор» ще 30 січня ц. р. розмістив інформацію про діяльність рівненських «правоохоронців», яка взагалі приголомшила:
«У серпні 2015 року по всіх каналах Аваков та Яценюк звітували про вилучення 2,5 тонни нелегально видобутого бурштину. Ринкова вартість 2,5 тонн бурштину – це 3 мільйони доларів. Керував операцією тодішній начальник обласної міліції Сергій Максимов.
Станом на сьогодні, через 5 місяців після цих подій, справу до суду досі не передано, ніхто не покараний. Ніхто з реальних «дільців» у справі не фігурує. Вилучений бурштин державі не переданий, подальша його доля невідома.
У Володимирецькому районі працівниками 52 спецвідділу міліції виявлено 3 помпи та затримано 10 копачів. Один із них зателефонував «криші» і протягом години приїхало 30 озброєних людей на джипах. Вони відбили затриманих і мотопомпи силою, розбивши голову рукояткою ПМа начальнику відділу Чумаку. Кримінальну справу за цим фактом ніхто не порушив.
Такі випадки не поодинокі. Доходило до того, що серед білого дня з обласного управління міліції вилучений бурштин виносили кілограмами. Жодної реакції правоохоронців. Чому?
Відповідь цілком логічна: обласна міліція «кришує» нелегальний видобуток бурштину і перешкоджає тільки тим, хто не ділиться. Нині це поліція, попри усі факти зловживань, вище керівництво області пройшло переатестацію. Є два конкуруючих угрупування:
1) В. о. начальника поліції Максимов, його заступники Голубош та Заславський, які курують видобуток у Володимирецькому, Заславському, Рокитнянському, Кузнецькому районах через відділки поліції. Максимов забезпечує прикриття, маючи тісні зв’язки із прокурорсько-суддівською мафією області.
2) Начальник управління по боротьбі з економічними злочинами Єфтеній, який без відома Максимова призначив начальників Сарненського, Дубровицького, Заріченського та 52 відділів поліції, має тісні зв’язки із місцевим криміналітетом, та, можливо, з обласним начальником із внутрішньої безпеки. Єфтеній неодноразово підозрювався у контрабанді, був затриманий із цього приводу.
Що саме відбувається на спірних копальнях, коли сфери інтересів угрупувань Максимова і Єфтенія розходяться, можна уявити переглянувши класику бандитського кіно: «Бригада», «Брат» та ін.».
Ось за таких обставин 17 лютого В’ячеслав Єфтеній і мав пройти атестацію. Але – не з’явився. Офіційно – через хворобу та лікування…
Члени однієї з атестаційних комісій – журналістка Інна Білецька та народний депутат Дмитро Лінько – відшукали «хворого» поліцейського… на робочому місці. І навіть сфотографували! 
Коли ж «поліцейські люстратори» вирішили, що таким, як він, не місце в органах внутрішніх справ, В’ячеслав Єфтеній звернувся за захистом до суду.
Перше засідання відбулося 31 березня. Волинський окружний адміністративний суд розглядав справу без його участі – був лише представник позивача Михайло Столяр. 
Усі дебати, як інформували колеги з порталу «Четверта влада», завершилися на користь волинсько-рівненського офіцера: Волинський окружний адміністративний суд заборонив звільняти керівника управління захисту економіки Головного управління Національної поліції у Рівненській області В’ячеслава Єфтенія за висновком атестаційної комісії до завершення розгляду справи за його позовом:
«Нагадаємо, у лютому В’ячеслав Єфтеній не з’явився на співбесіду до центральної атестаційної комісії №6 Національної поліції України. Разом із тим неявку він обґрунтував тим, що із 17 до 23 лютого перебував на лікуванні у відділенні інвазивних методів лікування та діагностики Волинської обласної клінічної лікарні. Проте, коли журналісти завітали до лікарні, то його там не виявилося. Члени атестаційної комісії поставили йому оцінку «4», тобто, що він не відповідає займаній посаді і підлягає звільненню з лав поліції через службову невідповідність. Він оскаржив таке рішення до центральної апеляційної атестаційної комісії у Києві, але й на неї В’ячеслав Єфтеній досі не з’явився. Натомість подав позов до суду».
А 11 квітня в цьому ж суді відбувся розгляд ще однієї справи, пов’язаної з В’ячеславом Єфтенієм. Цього разу він також до служителів Феміди не прибув: працював уже згадуваний пан Столяр. Зате долучили до розгляду Департамент захисту економіки Національної поліції України. Щоправда, суд у складі Тетяни Димарчук, Андрія Ксензюка та Марії Александрової вирішив перенести розгляд справи на 19 квітня…
Роман УСТИМЧУК.
P. S. Учора суд ухвалив задовольнити клопотання Нацполіції про зупинення розгляду провадження – для зібрання належних доказів. Тож наступний розгляд – 25 квітня.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%