Ефіопка на городі

Ефіопка  на городі

Клімат змінився настільки, що вже можна вирощувати дині і в нас, на Волині. Вони, щоправда, вимогливі до тепла, але менш вимогливі до вологості повітря. Найбільш сприятлива температура для росту і розвитку – +23-28°.
Для вирощування динь краще всього підходить родюча, не дуже жирна, добре дренована земля, на якій раніше росли бобові культури, цибуля і коренеплоди.
Пропонуємо спробувати середньоранній сорт ефіопка, яка відрізняється дивовижним ароматом та особливими смаковими якостями. Маса плоду – від 3 до 7 кг.
Вирощування розсади
Рекомендується вирощувати цю теплолюбних культуру через розсаду. Її висівають уже в середині квітня. Щоб прискорити появу сходів, насіння перед посівом ненадовго замочують у воді, температура якої +24 С. Заздалегідь готують невеликі горщики, діаметр яких – не менше 10 см, наповнюючи їх живильною сумішшю. Посіяне насіння дині Ефіопка накривають плівкою і прибирають у тепле місце. При появі перших сходів ємність ставлять на добре освітлюване місце, прибравши плівку.
Особливості догляду
На постійне місце розсаду висаджують тоді, коли на ній з’являється по 5-6 листочків. За день до пересадки саджанці рясно поливають теплою водою. У ґрунті на відстані близько 50 см один від одного роблять невеликі лунки, на дно яких додається по ложці деревного попелу. Перед посадкою їх поливають слабким розчином марганцівки. Це допомагає уникнути появи цвілі. Потім заливають лунки теплою водою і висаджують рослини, не заглиблюючи кореневу шийку.
У процесі росту ефіопка вимагає видалення бічних пагонів таким чином, щоб сформувалося одне стебло.
Підгодівля
Полив здійснюється тільки тоді, коли поверхня ґрунту помітно підсихає. Періодичність залежить і від освітлення: у сонячні дні полив проводиться частіше, рідше – в похмурі.
Диня, як і гарбуз, дуже любить калій, тому з моменту цвітіння рекомендується фосфорно-калійна підгодівля: 2 ст. л. сульфату калію і 1 ст. л. суперфосфату.

Боротьба з хворобами
У процесі росту диня може постраждати від різних захворювань. Найбільш часто уражається ця культура борошнистою росою.
Попередити ці захворювання допоможе своєчасне обприскування спеціальними препаратами, такими, як «Хом», «Фітоспорин», бордоська рідина. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (120) - 26.8%