Чистий четвер: традиції та обряди

Чистий четвер:  традиції та обряди

За повір’ями, в останній перед Великоднем четвер необхідно вимитися до сходу сонця «незайманою» джерельною водою, поклавши у купіль дві писанки. Особливо це стосується дітей та хворих, адже вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів. 
Цього дня в давнину очищали будинок, двір і город від сміття, бруду і пилу. У першу чергу оновлювали і мили ікони та лампади, потім ретельно – підлогу, стіни, стелю, стіл і лавки. В народі казали: «Якщо в Чистий четвер вимиєшся і вимиєш, весь рік чистота в хаті водитися буде». Також влаштовували велике прання. Після такого прибирання в будинках не прибирали і не мели підлоги до Великодня. 

Замовляння для краси і заміжжя
Цей період був підходящим для незаміжніх дівчат. Устаючи зі сходом сонця, дівчата вмивалися і примовляли: «Як світлий і червоний Чистий четвер, так і раба (ім’я) для всіх буду прекрасною. Амінь».
Тим дівчатам і жінкам, у кого не ладиться із заміжжям, можна провести такий обряд: у Чистий четвер витертися новим рушником і віддати його разом із фарбованими пасхальними яйцями та паскою на Великдень жебракам, які просять милостиню. Це гарантувало, що найближчим часом дівчина вийде заміж. 

Для благополуччя 
Починаючи з Чистого четверга і до Пасхи, з будинку нікому і нічого не віддавайте.  
Цього передвеликоднього дня наберіть у банку води, покладіть у неї срібну монету або іншу річ, а вранці на Великдень умийтеся цією водою. Також для залучення грошей у Чистий четвер із ранку потрібно перерахувати тричі всі кошти, які є у вашому домі, щоб вони водилися весь рік. Але перед цим потрібно помитися! Миючись, промовляйте: «Як сповіді очищають, як вода бруд змиває, так і ти, четвер, чистим будь. Очисти мене, раба (-у) Божого (-жу) (ім’я), від всякого зла, від образи, від неслухняності, від чужої хули, від поганої поговору, від злих розмов, від марних суперечок. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%