Петро Філіпчук. Знову перераховують?

Петро Філіпчук. Знову перераховують?

Які зміни чекають на вашу пенсію з 1 травня?

Про деталі нового перерахунку – начальник головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петро ФІЛІПЧУК.
Скільки волинян потребує пенсійних виплат?
Загалом майже третина населення Волині. Зараз на обліку в органах Пенсійного фонду України області – 276578 волинян. Із них 264239 – це цивільні пенсіонери, 12339 – пенсіонери силових структур і відомств. Середній розмір пенсії сягає 1513,96 грн, цивільних пенсіонерів – 1471,52, військових – 2422,77. Відтак потреба для виплат сягає 429,9 млн грн, а це 82% фонду оплати праці області.
Із 1 травня держава задекларувала підвищення соціальних стандартів. Як це вплине на пенсійне забезпечення?
Державним бюджетом на 2016 рік передбачено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 травня. Розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних зростає з 1074 до 1130 грн. Відповідно буде підвищено всі складові пенсійних виплат, які розраховуються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому розмір підвищення для пенсіонерів індивідуальний.
На які саме виплати впливає збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність?
Перелік таких виплат великий. Це ті пенсії, розмір яких законодавством встановлено від прожиткового мінімуму. Так, буде проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам та доплат за понаднормативний стаж. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи.
А також перерахуються пенсії за особливі заслуги; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сім’ї військовослужбовців;  підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; мінімальні розміри пенсій військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, надбавки на утриманців; підвищення, передбачені Законом України “Про жертви нацистських переслідувань»; мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців І, ІІ, ІІІ груп та інших інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; доплат до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб; доплат до пенсії за втрату годувальника членам сім’ї шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання; надбавки особам, які мають статус «Почесного донора України».
У цьому переліку нема дітей війни… Вони – поза підвищенням?
Так, дійсно, підвищення пенсій дітям війни знову не змінилося. Причина у тому, що не всі складові пенсійної виплати залежать від зміни прожиткового мінімуму, а є фіксованими. 
Які ще виплати не підлягатимуть перерахунку? 
Не підпадатимуть під перерахунок підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни; додаткові пенсії чорнобильцям І, ІІ, ІІІ та ІV категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців. Підвищення зазначеним категоріям незмінні, оскільки постановами уряду розмір підвищень та додаткової пенсії встановлено у твердих розмірах, а не у відсотках від прожиткового мінімуму.
Яка сьогодні мінімальна виплата?
Із 1 травня мінімальний розмір пенсійної виплати непрацюючим пенсіонерам встановлено на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1130 грн (одержувачам пенсій, які призначені до 01.10.2011 р., за наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу та які призначені після 01.10.2011 р. за наявності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу). За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. 
Чи будуть зміни у виплаті пенсії працюючим пенсіонерам, у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність?
Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність провадиться в розмірі 85% від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1695 грн (1130*150%). До 1 травня цей показник становив 1611 грн.
Чи необхідно пенсіонерам звертатися за перерахунком до управлінь Пенсійного фонду області?
Пенсії перераховуватимуться автоматично за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання заяв та будь-яких інших додаткових документів. Виплата в перерахованих розмірах буде проведена в травні цього року.  Наступний перерахунок пенсій буде проводитися 1 грудня 2016 р., оскільки вкотре буде підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. 
Спілкувалася Оксана ГОРДІЮК. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%