Англійський фермер: «Ваш потенціал вражає та лякає»

Англійський фермер: «Ваш потенціал вражає та лякає» Іноземний інвестор  – про можливості аграрної Волині.

Власник  агропідприємства «Ратнівський аграрій», яке має в обробітку понад 8 тисяч гектарів землі у Ратнівському, Старовижівському, Турійському та Ковельському районах, росіянин Андрій Панніков запросив відвідати Волинь свого друга, який фермерує в Англії і теж потужно займається скотарством.
Під час недавньої поїздки на Ратнівщину поспілкуватися з іноземцем, який давно вкладає кошти у агросправи на теренах Європи, випало і керівнику департаменту АПК Юрій Горбенку. Як зазначають у департаменті, оглянувши «Ратнівський аграрій», англійський фермер містер Фінін  поділився враженнями:

«Я побачив надзвичайно імпресивні речі. Ваш потенціал вражає та лякає дрібного фермера з Європи. У вас чудова земля, і це – найбільший потенціал, який дозволяє гармонійно розвивати високоякісне фермерство».

Помітив чоловік і проблемні сторони: невідповідність законодавства європейським нормам та стандартам, відсутність державної підтримки агровиробників, підтоплення окремих територій. На думку англійця, вирішення цих питань сприятиме надходженню інвестицій:
 «Фундаментом європейської економіки у сільському господарстві є субсидування, яке отримує кожен фермер, не залежно від виду діяльності та якості виробництва. Сума європейської підтримки становить 244 євро на гектар. На національному рівні кожна країна додатково підтримує фермерів шляхом державних програм», - повідомив містер Фінін.

Фермерське господарство гостя спеціалізується на вирощуванні великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності. Окрім скотарства, містер Фінін має в обробітку 700 га землі, де вирощує зернові культури та пасовища. Проте, основним видом діяльності є скотарство. 4 роки тому господарство отримало статус племінного. Працюють з невеликою кількістю тварин, постійно прагнуть покращувати якісні показники стада, беруть участь у виставках. Решта бичків іде на виробництво яловичини, вартість якої в Англії – 2 Євро/кг. Щодо племінних бичків-репродукторів, то їх реалізовують за ціною від 1800 до 4000 Євро.

Андрій Панніков понад 20 років товаришує із містером Фініном. За цей час вони разом втілили декілька інвестиційних проектів, стверджують у департаменті. Наразі «Ратнівський аграрій» утримує понад 2 тис голів ВРХ м’ясних напрямів продуктивності і планує ще нарощувати стадо.

Наш кор.
На фото департаменту АПК: Валентин Чернецький, депутат Волинської облради і керівник «Ратнівського аграрія», містер Фінін, Юрій Горбенко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%