Потруїли бджоли

Потруїли бджоли

30 бджолосімей загинуло після того, як у двох селах обробили поля хімікатами!

Горе-господарювання призвело до величезних втрат у пасічників сіл Баїв та Городище-1 Луцького р-ну. 
Особливість цих населених пунктів у тому, що тут багато бджолярів. Хто робить на медах бізнес, хто тримає вулики для душі. Але прикрий випадок, що призвів до загибелі медоносних комах, болюче вдарив і по одних, і по інших. 
Після того, як 27-28 квітня на довколишніх полях тамтешні майбутні врожаї  обробили хімікатами, загинуло понад три десятки бджолосімей. У ветеринарній службі підтвердили, що бджоли отруїлися саме пестицидами.  А про факт такої безгосподарності розповів під час однієї з нарад керівник департаменту агропромрозвитку Юрій Горбенко. Тепер пасічникам радять звертатися до суду і вимагати компенсації збитків. А місцевій владі рекомендують «узяти ці питання на контроль».

Для бджолярів це чималі втрати. Та й Закон України «Про бджільництво» чітко вказує, що у випадку необхідності обробітку полів пестицидами  треба попереджати бджолярів (якщо поруч пасіка) за три дні до початку робіт. Дбаючи про врожай, до вимог цього закону ніхто не дослухався… Одним будуть – заробітки, іншим – збитки…

Пасічниця Надія Конечна із с. Баїв тримає 14 бджолосімей. Скільки точно загинуло комах, зазначає, сказати трудно. 

«Бджоли сиплються дотепер, – зазначає жінка і не може стримати сліз. – Переважно постраждала льотна бджола (у вулику в кожної комахи свої функції). Але не тільки. Бджоли масово з вулика виносили трупи, розумієте?». 

Жінка каже, що ветслужба брала трупи бджіл на аналіз. Окремо досліджували і листя яблунь із місцевого саду площею 2 га, і листя ріпаку з посівів тамтешнього сільгосппідприємства. Результат має показати, від чого саме загинули комахи в окрузі. Але поки він пасічникам невідомий. Про компенсацію збитків теж ніхто нічого не говорить.

Поля ріпаку кропили пестицидами 27, 28 квітня. А 4 травня у гарний погожий день, коли ріпак зацвів на всю, бджоли кинулися на цвіт. За іншою версією, отруїлися комахи хімікатами, якими скропили місцевий сад. Але саду 2 га, а ріпаку – 700…
Олена ЛІВІЦЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%