Чому жовтіє часник?

Чому жовтіє часник?


Якщо навесні листя стає жовтим, то незабаром після цього часник припиняє своє зростання, а посаджені зубки згнивають. Чому все це відбувається?
Причин пожовтіння часнику може бути декілька, основні з яких – це:
*нестача поживних речовин; 
*зайва вологість або недолік вологи; 
*підмерзання рослин взимку; невідповідний ґрунт; 
*шкідники та хвороби.
Що робити?
*Розпушувати ґрунт. Важливо не допускати, щоб на поверхні грядки з часником утворювалася щільна кірка, яка не дозволяє рослині дихати.
*Не рекомендується поливати озимий часник навесні – занадто вологий ґрунт він не любить, а навесні йому цілком достатньо вологи. Однак допускати пересихання ґрунту не можна теж.
*Часник досить чутливий до ґрунту. Тому потрібно підживити часник сечовиною або іншими азотистими добривами, аміачною селітрою, сульфатом калію. Для цього розпушіть грядку, закладіть комплексне мінеральне добриво або сечовину в неглибокі борозенки. Потім засипте гранули землею, добре полийте і замульчуйте компостом або сухою землею, щоби волога залишилася в ґрунті як можна довше.
Озимому часнику протипоказаний свіжий гній.
*Від шкідників і хвороб можна полити грядку розчином кухонної солі, слабким розчином марганцівки або спеціальним засобом від шкідників. Або посипати грядку сумішшю з тютюнового пилу і деревної золи. Велику допомогу в боротьбі з цибулевою мухою надасть морква, якщо її посадити по сусідству. Дует запахів буде відлякувати шкідника.
Якщо на ділянці є свердловина, побороти шкідників допоможе крижана вода. Потрібно полити нею грядку або викласти лід навколо рослини.
* Щоб часник не жовтів, можна обприскати його слабким розчином нашатирного спирту (5 ст. л. на відро води).  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (120) - 26.8%