Кожному, хто зібрався за кордон

Кожному, хто зібрався за кордон

Через легковажність туристів побільшало тих, кому заборонили виїзд із України.

Із настанням літнього сезону в декілька разів зросла кількість волинян, які відпочивати їдуть за кордон. Але, як розповідають у Луцькому прикордонному загоні, з початку року майже ста громадянам відмовили в перетині кордону.
У чому ж причина?
Заступник начальника штабу Луцького загону підполковник Іван Яблонський каже: причин багато. Якщо говорити про неповнолітніх, то найбільш поширені причини – відсутність у дітей проїзного документа на виїзд із України та нотаріально завіреного доручення батьків (якщо дитина прямує без батьків або з мамою чи татом).
– Тільки зі свідоцтвом про народження дозволялося виїжджати лише до Російської Федерації. В усі ж інші країни – неповнолітній повинен мати або закордонний паспорт (дійсний до досягнення повноліття), або проїзний документ (дійсний протягом трьох років). А в документах батьків має бути вклеєне фото дитини, – перелічує підполковник Яблонський важливі для перетину умови.
Т.в.о. начальника відділу прикордонного контролю майор Андріанов зауважує, що й дорослим нерідко відмовляють у виїзді з України:
– Це пов’язано не лише з певними обмеженнями для громадянина (наприклад – непогашеним кредитом). Часто виникають проблеми з документами: недійсні, прострочені тощо.
Начальник відділу по роботі з іноземцями підполковник Павло Ващук нагадав про відповідальність міжнародних перевізників, які автобусами транспортують туристичні групи, але попередньо не подбали за належне оформлення документів. 
– Таких перевізників ми притягуємо до адміністративної відповідальності, а суди призначають безвідповідальним перевізникам сплатити штраф розміром від 8,5 до 17 тисяч гривень, – попередив підполковник.
Представники Волинської та Рівненської митниць теж дали поради для комфортного перетину українцями кордону. Зокрема, запросили туроператорів активніше користуватися послугою Е-букінг. 
– В країнах ЄС, зокрема й у сусідній Польщі, ця система позитивно себе зарекомендувала. Адже попередня подача туроператором інформації на сайти міжнародних пунктів пропуску про автобуси з туристами значно пришвидшує перетин кордону, – зазначив т.в.о. начальника управління організації митного контролю Волинської митниці Ігор Ляшук. – А ще допомагає скласти графік руху автобусів, аби на «Ягодині» чи «Доманово» не виникало накопичення великого пасажирського транспорту.  
До речі, прикордонники Луцького загону пообіцяли позачергово пропускати в пунктах пропуску ті автомобілі, які курсують із віддалених регіонів або ті, в чиїх салонах перебувають діти віком до двох років.
Особливо актуально ці поради звучать для тих, хто виряджає свою дитину на відпочинок у складі групи школярів (нема документів – повертають додому), хто зібрався відпочити на європейських курортах або наприкінці липня поїде до Польщі на зустріч із Папою Римським.
Детальну інформацію про повний перелік документів для безпроблемного перетину кордону ми можете дізнатися на офіційному сайті Держприкордонслужби України.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.  
Відсутність навіть одного з документів може зіпсувати ваш закордонний відпочинок.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%