Чи стане Устилуг флагманом реформ?

Чи стане Устилуг  флагманом реформ?

Устилузька громада – одна з перших зважилася на потужний крок у бік децентралізації. Але розвиток цих прикордонних територій багато в чому залежить від ефективної роботи митниці. Містечко над Лугою – останнє на шляху з України в Євросоюз і – перше дорогою у зворотному напрямку. Поки розмови про реформування пункту пропуску «Устилуг – Зосін» лишаються розмовами, планами і проектами. Як зрушити камінь із мертвої точки? 
У рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» та за підтримки ГО «Інтерньюз-Україна» 30 травня на митному пості та на території Устилузької об’єднаної громади відбувся прес-тур за участі журналістів області і народного депутата України Ігоря Гузя, який представляє у парламенті саме цей (19-й) округ. 
Учасники прес-туру ознайомилися з роботою МП «Устилуг – Зосін», побачили, чим живе віднедавна об’днана Устилузька громада, разом із Ігорем Гузем, начальником МП «Устилуг-Зосін» Олександром Оникійчуком, головою Устилузької об’єднаної громади Віктором Поліщуком, представником бізнесу Володимиром Пащенком обговорили проблеми розвитку прикордоння під час круглого столу.
Для митниці актуальним залишається питання запровадження електронної черги на пунктах пропуску, вважає Ігор Гузь. Він позитивно ставиться до ідеї запровадження «Єдиного вікна», яку декларує міністерство фінансів. Також він звернув увагу на можливість проведення реконструкції пункту пропуску «Устилуг» за рахунок спільного із ЄС проекту і необхідність належного облаштування сервісної зони пункту для комфортного перебування водіїв і оперативного проходження митних процедур.  

Важливий аспект розвитку прикордоння – якість місцевих доріг. І тут митниця не повинна лишатися осторонь. Учасники прес-туру дійшли висновку: автомобільний шлях «Устилуг – Луцьк» має бути включений до переліку тих доріг, які ремонтуються коштом митниці. Це – завдання мінімум і для парламентарів від Волині, і для представників різних гілок влади, від яких залежить доля громади і перспективи цього краю. 
Наш кор. 
На фото прес-служби ДПС України та Наталії Іваненко: МАПП «Устилуг-Зосін» із висоти пташиного польоту; народний депутат України Ігор Гузь із представником митної служби розповідають про перспективу розвитку прикордоння.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%