Садові роботи у червні

Садові роботи у червні

За народним повір’ям, справжнє літо настає після 10 червня. Тому вважається, що теплолюбні культури (а це томати, огірки, гарбуз, кабачок, патисон, баклажан, пізні сорти капусти тощо) у відкритий ґрунт краще висаджувати з початком другої червневої декади.

Посів

До 10 червня ще сіють зимову редьку і цвітну капусту для розсади другого терміну. Саме час провести ще один посів кропу, салату й іншої зелені.
У червні збирають редиску, зелену цибулю, салат, шпинат. Після збору врожаю, щоб вільне місце на грядках не пропадало марно, можна посіяти листову капусту, ріпу, редьку або знову висадити шпинат, редис, салат.

Ягоди

Червень – місяць дозрівання ягід. Якщо погоди стоять посушливі, температури високі, то неодмінно треба щедро поливати кущі малини, суниці, обліпихи, смородини та ін. Полив можна проводити одночасно з добавками рідких підживлень.
Верхівки пагонів малини і ожини, які досягли довжини в 1 м, треба прищипнути. Такий засіб допоможе отримати більш багатий урожай на наступний рік.
Кущі смородини, аґрусу треба уважно оглянути. Деякі ягоди можуть бути заражені личинками пильщика. Визначити це можна за забарвленістю: заражені ягоди виглядають уже дозрілими. Для лікування кущів застосовують 1%-ний розчин бордоської рідини. Проти борошнистої роси добре допомагає обприскування мильним розчином кальцинованої соди (сода – 50 г, мило – 40 г, вода 10 л).

Догляд за квітами 

У червні ще висаджують квіткові розсади, а також жоржини і килимові види квітів. Також треба розпушувати ґрунт навколо квітів, видаляти бур’яни і пагони, які вже відцвіли, своєчасно поливати і підгодовувати. Деяким квітам (гладіолусам, жоржинам) може знадобитися додаткова опора у вигляді кілочків.

Помітивши пожовтіння листя у тюльпанів і гіацинтів, треба викопати цибулини, просушити і зберегти до осінньої посадки в добре провітрюваному приміщенні.
А пожовклі листочки у мишачого гіацинта, пролісків, крокусів сигналізують, що їх пора викопувати, після чого розділити цибулини і гнізда та посадити на інше місце.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%