І «Дубовий гай», і «Затишок»…

І «Дубовий гай», і «Затишок»…  Лісівники держпідприємства «Шацьке УДЛГ»  Волинського облуправління лісового та мисливського господарства відроджують добрі традиції організації культурного відпочинку людей на лоні природи. Тому на дорозі від межі району з Любомльщиною до кордону з Білоруссю останнім часом фактично з нуля збудовано 2 сучасних рекреаційних пункти. А невдовзі їх кількість як мінімум подвоїться!

«Затишок» – просто вразив. І не стільки дорослих, як дітей. Бо саме учні початкових класів Піщанської ЗОШ I-III разом із педагогами Лідією Демчук, Тетяною Зуб і Марією Шевчик приїхали в цей рекреаційний пункт на відпочинок одними з перших. І навіть дощ їх не злякав, бо вистачає надійних укриттів від примх погоди…
Діти, наче різнокольорові пташенята, пурхали між бесідками, гойдалками та пісочницею. З особливим інтересом розглядали самобутні вазони з свіжо посадженими квітами. Ще б пак: лісівники зробили їх із підручних матеріалів, вирізавши всередині колодок отвори для ґрунту та рослин! Власне, все в «Затишку», який почали будувати лише в травні ц. р., продумано і зроблено на совість.
Від наочної агітації про правила поведінки в лісі, нагадування про необхідність дотримання чистоти до свіжозбудованого паркінгу для автомобілів та споруд побутового призначення. Взагалі, продумана кожна дрібниця: навіть доріжки між малими архітектурними формами зроблені так, що з’єднують їх найкоротшим шляхом.

Майстер лісу Піщанського лісництва Анатолій Шачанін, хоч людина в лісівничій галузі нова, але не приховує задоволення результатом роботи свого колективу. Бо хто б не побував у «Затишку», той підтвердить: між тим, що тут було, і тим, що стало реальністю – відстань цілої цивілізації!
«Передайте і нашим лісівникам, і їхньому начальству в Луцьку, що ми від імені всієї громади дякуємо за такий подарунок! Раніше ж навіть не мали де з дітьми прогулятися та кусень сала посмажити, а тепер – чудовий «Затишок» прямо біля нашого села!» – навперейми говорили вчительки. 
І раз вони попросили «через газету» передати їхні слова, то як не прислухатися до доброї поради Лідії Василівни, Тетяни Романівни і Марії Іванівни?
Так само, як і «Затишок», 0,3 га території біля узбіччя дороги займає і ще один новий рекреаційний пункт – «Дубовий гай» Шацького лісництва. Він розбудований буквально на в’їзді в заповідний район із боку Любомля, неподалік сіл Самійличі і Положево. 

Зустрічаємося поміж первозданної природи та ошатних споруд із інженером з охорони та захисту лісу Шацького держлісгоспу Ярославом Кропивником і майстром лісу Іваном Кущиком. 
Розповідають: на місці занедбаного комплексу до робіт приступили навесні, а вже на Вербну неділю справляли новосілля. І хоча вартість споруд та робіт сягає не одного десятка тисяч гривень, і незважаючи на те, що лісівникам довелося в першу чергу самим працювати в поті чола, новим обличчям «Дубового гаю» задоволені всі, хто тут хоча б раз побував. Бо, як і в «Затишку», тут усе зроблено надійно, красиво і – на роки.
В принципі, такий підхід до справи з боку моїх співрозмовників – закономірний. Адже батько Ярослава Кропивника – Іван Степанович – працює майстром лісу в ШНПП. А батько Івана Кущика – Павло Петрович – також мав прямий стосунок до лісової галузі. Це означає, що до лісу та його багатств в обох – особливе ставлення.


Як розповіли шацькі лісівники, курс на розбудову сучасних рекреаційних пунктів буде продовжуватися. В найближчому часі їх розбудують  на території Поліського лісництва (біля с. Прип’ять) і Ростанського (неподалік однойменного села). І виконуватимуть вони як мінімум дві основних функції.

По-перше, допоможуть подорожнім змістовно та комфортно відпочити.
По-друге, вкотре нагадуватимуть: ліс – наше спільне багатство і оберігати його повинен кожен. 
Фраза ця, звичайно, не нова, але актуальності аж ніяк не втратила. 
Чи не так?
Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора: піщанські школярі та їхні вчителі радіють комфортному «Затишку»; пісочниці та гойдалки – мрія дітей; «Дубовий гай» починається звідси; Ярослав Кропивник; Іван Кущик; смажене на природі сало пахне навіть через газету..

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%