«Забазарений» вокзал

«Забазарений» вокзал

Проблема стихійної торгівлі є чи не в кожному місті, однак у Ковелі вона постала особливо гостро: адже усяким крамом (від сільгосппродукції, привізних помідорів і бананів – до різноманітних лікувальних трав і навіть шкарпеток) заставлена вся привокзальна площа, а ті, кому забракло там місця, не соромляться і не бояться торгувати просто з пішохідного переходу прилеглої дороги!
Торгівля коло візитної картки Міста залізничників, звісно, не вносить естетики і, що головне, протирічить санітарним нормам, тож для міського керівництва то – задавнений біль і, як показав час, невиліковний. Метод гоніння бабусь міліцією не діє, тим паче, що самим бабцям  там скоро забракне місця, адже коронні «точки» давно розділені між перекупниками.
На захист селян стала районна влада і тему вкотре порушили на одній із останніх сесій. Мовилося, здебільшого, про створення умов для торгівлі: обладнати ринок пропонували за рахунок зменшення приватної автостоянки, котра розміщена неподалік. Однак то – прерогатива міського керівництва. Тож депутати, заручившись підтримкою голів райради Андрія Броїла та райдержадміністрації Віктора Козака, планують укотре розпочати діалог із цього приводу з очільником Ковеля Олегом Кіндером та обранцями громади.
Аби з’ясувати, чи вийшла ця тема зі стадії «говорили-балакали», ми звернулися за коментарем до Андрія Броїла. За його словами, міська влада нібито іде назустріч, адже пропонує торговий павільйон усередині привокзального ринку, та це місце – не в догоду торгашам: мовляв, незручне та невигідне.  В цьому переконалися особисто, адже дістатися до павільйону, котрий нині порожніє, базарними закутками крізь натовп покупців було не зручно навіть із порожніми руками, не те що із повними торбами начиння. До того ж, мовлять продавці з привокзальної, мало люду туди заглядає, а тут товар збувається набагато краще.
– Звісно, жодного впливу на міську владу ми не маємо, – каже Андрій Петрович, – адже місто обласного значення,  та  було б добре, якби пішли назустріч селянам. Частина автостоянки все одно не завантажена, тож обладнати там місце для продажу сільгоспродукції – одним махом вирішити проблему стихійної торгівлі, бо іншого виходу не бачу: люди все одно добровільно не погодяться перейти у те приміщення.
Щоправда, навіть якщо втілити задумане, торгової площі всім забракне. Небезпідставно селяни побоюються, що зручності дістануться місцевим, а їм знову доведеться зі своїм молоком, сиром, бульбою тощо розміщуватися на асфальті. Нарікають на тяжкі умови і торгаші привізними з інших областей овочами й імпортними фруктами: мовляв, місце ділять між кількома людьми – працюють по черзі.
– Виживаємо, як можем ! Думаєте, тут мед?! – обурюється продавчиня і не скупиться на «компліменти» у бік влади – як центральної, так і місцевої. Каже: не раз платила штрафи, та, попри це, лишати роботи не збирається, бо як тоді виживати?
Інша наша співрозмовниця – бабуся з Камінь-Каширщини. Продає домашні сир і сметану. Каже: нині торг уже не той. Буває, майже весь товар доводиться вести назад додому. 
А й справді, кинувши навколо оком, помічаємо, що продавців більше, ніж покупців. Криза як-не-як. А ще не розпочався сезон молодої картоплі та полуниці! А місце залишилося хіба на пішохідному переході прилеглої дороги, і то, вже частково облюбоване.
Звісно, торгаші не проти приведення в належний стан місць їхньої роботи, однак лише тут, бо «в базар не підуть». А поки цього не станеться, торгуватимуть на асфальті, прикриваючись від палючого сонця звичайними парасолями.
Чи до душі така картина покупцям – мешканцям Міста залізничників? Опісля спілкування з окремими виявилося, що їхня думка збігається з позицією продавців: зручно, байдуже, що антисанітарно й не естетично.
До теми: навести лад на території довкола автостанції та вокзалу міський голова Олег Кіндер намагається вже другий термін свого головування. У 2013 р. під час відкриття автостанції після ремонту Олег Олексійович жалівся тодішньому заступникові голови облдержадміністрації Олександрові Башкаленку на ларьок зі свіжою рибою, який розміщений коло платформ, а також – на міжміські автобуси, котрі захаращують дорогу. Що ж, карасями торгують тут і понині, а величезний шмат території тепер займає приватна автостоянка, котра, звісно, нікому нічого не захаращує…
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%