Башкаленко чи Балакалеенко?

Башкаленко чи Балакалеенко?

У НАБУ всерйоз побоюються за життя фігурантів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Просять приходити і обіцяють безпеку.

Глава НАБУ попросив тих, хто брав хабарі від регіоналів, їхати не в аеропорт, а на допит у Національне бюро розслідувань. Це звернення, вочевидь, стосується і колишнього голови облорганізації Партії регіонів, першого заступника голови облдержадміністрації, а впродовж двох тижнів лютого 2014 р. – керівника виконавчої гілки влади Волині Олександра Башкаленка.
Як сповістило «Дзеркало тижня», Національне антикорупційне бюро України допитає всіх фігурантів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, про яку в інтерв’ю цьому поінформованому виданню повідомив колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.
Глава НАБУ Артем Ситник розповів, що оскільки переданих в НАБУ матеріалів багато, детективи будуть йти поетапно, починаючи від найбільших сум. Він не назвав максимальну суму хабара, але сказав, що сам бачив розписку на 6 млн доларів США.
«Всього було передано 841 сторінка, охоплює період з 2008 по 2012 роки. Життя деяких осіб реально під загрозою, оскільки питання дуже серйозне. При цьому прізвища цих осіб називаються, зараз вживаються заходи для того, щоб не допустити, щоб вони залишили країну і ставиться питання про забезпечення їхньої безпеки – прізвища озвучені на всю країну», – сказав Артем Ситник на прес-конференції в Києві.
Він звернувся до цих осіб, щоб вони прибули в НАБУ: 
«Ми готові вислухати всіх, зокрема на умовах анонімності». 
За словами директора антикорупційного відомства, попередня оцінка така, що багато фігурантів справи отримували великі суми через посередників, і прізвища цих посередників зафіксовані в отриманій детективами документації. Разом із тим, бухгалтерських документів там немає. Однак сукупності з іншими доказами, ці документи можуть мати силу доказу.
Артем Ситник не виключив, що пізніше всі документи, можливо, будуть оприлюднені в пресі, але проводити розслідування під об’єктивами телекамер неможливо.
Наразі кримінальна справа порушена за статтею «дача неправомірної вигоди» КК України.
Окрім цього, Артем Ситник додав, що 31 травня ц. р. народний депутат від фракції БПП Сергій Лещенко оприлюднив матеріали, які не збігаються з поданими Віктором Трепаком.
Чи не найбільшу увагу волинян у цій справі привертає можлива присутність у «чорній бухгалтерії» екс-регіонала №1, а нині – очільника облорганізації «Опозиційного блоку» Олександра Башкаленка. Сам Олександр Костянтинович одному з місцевих видань прокоментував підозри лаконічно: якщо на паркані написане якесь слово, то це зовсім не означає, що за парканом є названий предмет. Тобто відкинув усі звинувачення.

Як наголосило «Волинське агентство розслідувань», через неуважність людини, яка робила розшифрування, прізвище керівника волинських регіоналів Олександра Башкаленка змінили на «Балакалеенко». І згадок із цим прізвищем у списку всього чотири.
Перша згадка датована 18 липням 2012 р. Навпроти його прізвища вказано, що він отримав аванс обсягом 165 тис. доларів за червень-липень.
Друга – 22 серпня – 200 тис. доларів на «Волинь».
Третя і четверта згадки – 28 вересня. Чомусь тут дві проплати – 426100 та 105750 тис. доларів. Біля цифр лише слово «Волинь».
Будь-яке пояснення для чого й на що видавалися гроші відсутнє.
У цьому сенсі слід нагадати, що в період загострення ситуації на столичному Майдані активісти на чолі з тодішнім лідером «Правого сектору» Павлом Данильчуком узяли штурмом адмінспоруду УМВСУ у Волнській області. В кабінеті начальника вони виявили… Олександра Башкаленка, якого силоміць витягнули на Театральний майдан і прикували наручниками до сцени. Лише християнське милосердя митрополита Луцького і Волинського Михаїла допомогло жертві звільнитися. 
Потім Олександр Башкаленко зосередився на підприємницькій діяльності та роботі на чолі облорганізації «Опозиційного блоку», сформованої переважно з числа колишніх регіоналів. Але на місцевих виборах 2015 р. ця організація здобула мізерний результат і в жодній раді жодним депутатом не представлена.
Про будь-які розслідування, пов’язані з етапом перебування Олександра Башкаленка на чолі Партії регіонів на Волині, за понад як 2 роки після Революції гідності також нічого не було відомо. І ось тепер, мабуть, Олександрові Костянтиновичу доведеться поспілкуватися зі співробітниками НАБУ.
Хоча аналітики в цій ситуації зауважують: подвійна бухгалтерія притаманна роботі фактично усіх учасників виборчого процесу. Причому вона ефективно працювала і після того, як полягла «Небесна Сотня»… Бо в країні, де панує подвійна мораль, неминуче повинна бути й подвійна бухгалтерія.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ та «Української правди»: Олександр Башкаленко прикутий до сцени на Театральному майдані; фрагмент списків «чорної бухгалтерії».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%