Ідейні та тверезі

Ідейні та тверезі

«Слава Україні!» – «Героям слава!». Саме такі вітання лунали на фестивалі українського опору «Бандерштат-2013», який уже всьоме відгримів цими вихідними в Луцьку. Організатор дійства – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний Альянс».

Уже традиційно впродовж двох днів фестивалю діяла літературна сцена, на якій виступали учасники з різних куточків України, відбувалися зустрічі з ветеранами УПА, гутірки, головним героєм яких став Юрій Луценко. Він справляв враження простої, скромної людини. 
Як завжди, поруч сцени розташувалося наметове містечко. Хто хотів випробувати свої сили, брав участь у спортивних змаганнях, до того ж, тут влаштовували різноманітні майстер-класи, патріотичні квести, діяло дитяче містечко. Перехоплювала подих величезна ватра, яка тисячами іскорками зривалася в нічне небо.
Особливе захоплення викликало театральне дійство – «Бій відділів УПА проти військ армії Вермахту», яке влаштували клуби історичної реконструкції зі Львівщини та Волині. Згодом кожен охочий мав змогу долучитися до флеш-мобу: із синіх та жовтих листочків складали тризуб. Це видовище з висоти пташиного польоту знімкував пароплан.
На «Бандерштат» звідусіль приїхало 16 рок-гуртів, серед яких  – «Етнатерра» (Володимир-Волинський), «Різак» (Калуш), «ЗЛАМ» (Київ), «Кімната Гретхен» (Дніпропетровськ), «KETO» (Луцьк), «Етсетера» (Суми), «Sciana» (Брест, Білорусь), «Golev» (Луцьк), «Panke Shava» (Хмельницький), «Триста8ісім» (Ужгород), «Холодне Сонце» (Тернопіль), «Кораллі» (Івано-Франківськ), O.TORVALD (Київ). Хедлайнерами стали «Тартак» і «Скрябін».
Важко стриматися, щоб не згадати про Кузьму, який зовсім не страждає на зіркову хворобу і викладається на сцені повністю – «до сьомого поту». А це не може не запалювати глядачів. До речі, приїхав на концерт після своїх музикантів… на таксі. Співака відразу обступили зі всіх боків, і він із дивовижною щирістю та відкритістю фотографувався зі всіма охочими, роздавав автографи. На концерті Кузьма не стримував емоцій і голосно виражав захоплення публікою, яка тут зібралася, так патріотично налаштована і вміє чудово відпочивати без алкоголю (як відомо, на території «Бандерштату» діє сухий закон). Усі просто шаленіли і не хотіли відпускати «Скрябіна». 
І поки з уст окремих людей звучали фрази, що фестиваль уже вичерпав себе, інші учасники доводили протилежне: «Бандерштату» – бути!
Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%