Як запікати страви у фользі: маленькі секрети

Як запікати страви у фользі: маленькі секрети

Їжа, приготована у цій сріблястій «упаковці», буде смачною і соковитою, якщо запам’ятати кілька хитрощів.
Коли не слід використовувати фольгу
Попри усі переваги фольги, все ж є один нюанс: її не можна використовувати в мікрохвильовці. 
Товщина має значення
Коли купуєте фольгу, зверніть увагу на її товщину. Матеріал завтовшки 9 мкм підходить для зберігання різних продуктів. Товщина 11 мкм використовується для приготування страв у духовці, ця фольга досить щільна. Найтовстіша фольга – 14 мкм – для запікання на грилі та для тих випадків, коли продукт повинен простояти в духовці досить довгий час.
Що і як запікати
Для запікання намагайтеся брати м’ясо без кісток. Річкову рибу можна не розбирати. Овочі для запікання у фользі бажано обирати однакового розміру, щоб вони приготувалися одночасно.
Яким боком
Від того, яким боком класти фольгу на деко, залежить результат приготованого продукту. Загортати продукти слід так, щоби матовий бік був ззовні, а блискучий контактував із їжею.
Загортання
Щоб загорнути шматок м’яса чи риби у фольгу герметично, зробіть так: складіть лист фольги вдвічі, викладіть страву на одну половину листа, зверху без натягу вільно накрийте другою половиною, загорніть краї по довгій стороні – вийде герметичний шов, зробіть ще два таких шви по боках. У вас вийде пакет, який потрібно акуратно притиснути навколо продукту, розташованого в ньому.
Порядок укладання інгредієнтів
Для того, щоб м’ясо краще пропеклось і було насиченим ароматами спецій та овочів, зробіть на його поверхні надрізи ножем. Кладіть на дно фольги спочатку овочі, а зверху – м’ясо, натерте спеціями. 
Готуємо в «лінивому» режимі
Оскільки фольга не дає випаруватися волозі, значить, допустити пересушування або пригорання продукту майже неможливо. Оптимальна температура в духовці для приготування м’яса у фользі – 170°С, птиці – 160°С, риби – 145°С. При запіканні на відкритому вогні, дочекайтеся, поки вугілля трішки охолоне. Так ви зможете запекти у фользі страву, не переживаючи, що вона пригорить.
Як зробити рум’яну скоринку?
Щоб на м’ясі вийшла рум’яна скориночка, обережно розгорніть фольгу, коли страва майже готова, і запікайте ще 5-10 хв.
Як дізнатися, що страва готова
М’ясо готове, якщо шви в фользі потемніють і з’явиться характерний аромат смачної страви. Картоплю можна перевірити гострим ножем чи дерев’яною паличкою. Птиця, риба і бринза вважаються готовими, коли фольга надувається.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (209) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%