Зірка Юля

Зірка  Юля

Зараз, коли вся увага вболівальників прикута до Франції, де змагаються за чемпіонський титул чоловіки, варто розповісти про волинянку Юлію Дударчук. Ця молода спортсменка власним прикладом показала, що «сильна стать» у футболі визначається не за природними відмінностями чоловіків і жінок!

Кожного разу, приїжджаючи до рідного села, цікавлюся, чи не перестали хлопці грати у футбол? Не перестали! Грають… Хоча не з таким завзяттям, як у мої дитячі роки. Вони припали на 70-ті. 
Київське «Динамо» гриміло на увесь колишній Союз. Всі хлопці хотіли бути схожими на майстрів спорту, цілі дні проводили на футбольних майданчиках села. На той час кожен куток мав свій стадіон, грали по черзі, творячи свій сільський чемпіонат. А ще були футбольні баталії поміж класами та сусідніми селами, іноді пограти із нами приходили юні футболісти з великих міст, що відпочивали на озерах. 
Згодом частина моїх однокласників та старших за віком хлопців потрапило навіть у серйозні футбольні клуби. Дехто пробував пробитися й до київського «Динамо». Особисто мені поталанило тренуватися і грати за журналістський курс разом із дублером основного складу команди Валерія Лобановського Володимиром Кардашом. У шевченківському університеті –зустрічатися з Олегом Блохіним, Володимиром Мунтяном, Віктором Колотовим, Леонідом Буряком. Бувати на найцікавіших футбольних матчах за участю київських динамівців того часу. 
Із часом амбіції  мельниківських форвардів пригасли, принаймні, на день рідного села вже впродовж кількох років нам не вдається переграти футболістів із сусідніх Шацька та Піщі. Але одна новина вельми зігріває усіх сільських футбольних фанатів. З Мельник у великий футбол пробилася… Юля Дударчук! 
– Наша односельчанка показує неймовірні результати, – мовить директор Мельниківської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Маривода. – А все почалося зі школи! 
Перші футбольні здібності талановитої школярки помітив мій молодший односельчанин Юрій Дударчук, котрий закінчив Луцький педінститут ім. Лесі Українки і повернувся до рідної школи викладати фізичне виховання. Швидка бігунка володіла добрим прицільним ударом, азартно боролася за м’яч, брала на себе гру, могла дати прострільний пас на фланг і влучним ударом завершити стрімку атаку. Юрій Сергійович став запрошувати її пограти у команду з хлопцями. Ось так набиралася досвіду і майстерності, вчилася перегравати сильніших за себе, а ще – мислити, бачити і відчувати, що робиться навіть за спиною, розгадувати наміри суперника і прораховувати гру наперед. 
– У тебе природні задатки! – казав її перший футбольний тренер і вчитель. – Ти повинна займатися футболом більш професійно.
Так воно і сталося. Дівчина записалася у футбольну секцію Шацької ДЮСШ далі становленням сільської футболістки займався тренер Володимир Кубай, який у ті ж роки підготував для великого футболу ще одну зірку – теперішнього півзахисника юнацького «Шахтаря» та збірної молодіжної України Василя Штандера. Він зумів розвинути у них розуміння командної гри й індивідуальної майстерності, поставив, що називається, «швидкість», «спритність», «верткість». Володимир Олександрович зробив цих спортсменів футбольними зірками. 

А все починалося із Шацька, де у 2008 р. Юля і Василь зіграли за юначу команду на приз «Шкіряний м’яч», а згодом Юля почала виступати за область у чемпіонатах із футзалу. 
– Пам’ятаю дівчину, коли вона виступала на районних змаган­нях разом із хлопцями, – пригадує редактор «Шацького краю» Віктор Грицюк. – Її до­пускали до футбольних баталій, де вона вже тоді вирізнялася серед хлоп­чачих команд. Здобу­вала перемоги серед школярів з бігу, а її улюб­леним видом спорту – після фут­болу – є настільний теніс.
У шістнадцять спортсменка стала кандидатом у майстри спорту. З 2010 р. Юля Дударчук навчалася у спортивному інтернаті в Полтаві та грала на місці форварда в команді ЖФК «Ніка» – десятиразового чемпіона України, володаря Кубка нашої країни, володаря Кубка Світу серед клубних команд, срібного призера Міжнародного турніру з футзалу серед жіночих студентських команд «Кубок ректора УАБС НБУ». У складі «Ніки» наша землячка завоювала 6 медалей. 
З того часу склад команди стабільний, помінялася тільки назва команди – на «ПЗМС» (Полтавський завод медичного скла). 
У 2014 р. Юля Дударчук стала майстром спорту України. Торік її запросили до збірної України. Вона гідно зіграла у товариському матчі збірних Італії та України. У матчі зі збірною Словаччини відзначилась трьома голами. А потім були інші ігри в Іспанії, Росії, Узбекистані. Завдяки сайту Олега Дубини (doa.in.ua) – спортивного журналіста і фотомитця з Полтави – зміг переглянути сотні світлин та відеоматеріалів за участю нашої землячки. У найостаннішому, що закривав сезон, 15 квітня ц. р. «ПЗМС» обіграла «Злагоду» із Дніпра з рахунком 6:1. У цім матчі Юля не забила жодного гола, однак командна перемога здобута і її майстерною грою. 
Цьогоріч Юля Дударчук закінчила третій курс Полтавського Національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка. 
– Звідки у Юлі такий талант? – поцікавився у завідувача Мельниківського клубу Федора Гірича. – Можливо, від батька Сергія?
– Мабуть, Юля успадкувала цей дар по материнській лінії, оскільки у Валиній родині були футбольні зірки, що  свого часу починали грати у футбол на сільському і районному рівнях: наприклад, Степан Ващук. Хоча теперішній фізрук школи Юрій – рідний брат батька Юлі – довів, що їхній родовід таки дружить зі спортом.  
Це підтверджують молодший брат Юрій – студент Рівненського інституту водного господарства і депутат Шацької селищної ради та сестра Олена. Наділений футбольним даром і двоюрідний Юлин брат Степан.
 …Буваючи у рідному селі, Юля Дударчук із радістю зустрічається з учнями загальноосвітньої школи,  яку закінчила, дає уроки великого футболу молодшим односельцям. Її надзвичайно шанують школярі, у їхній особі Юля має відданих фанів. Тож є надія, що і серед мельниківських хлопців ще спалахне футбольна зірка, котра освітить всю Україну!
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото Олега ДУБИНИ та автора: подвір’я рідної школи в Мельниках; Юлія Дударчук (зліва) та її команда. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%