Лікуємо суницею

Лікуємо суницею

Останніми роками господині все частіше садять на грядках кущики суниці. Бо так і до лісу ходити не треба, і врожай отримаєш гарантовано. Проте вчені довели: ягода, яка виросла не в «тепличних» умовах, має більше цілющих властивостей. 
Чим же корисна лісова суниця? По-перше, в ній міститься дуже багато заліза і кальцію, аскорбінової кислоти. До її складу входять фолієва кислота, каротин та інші вітаміни. Не можна не згадати про мікроелементи: марганець, мідь, кобальт, які сприяють поліпшенню кровообігу. У суниці також містяться мінеральні солі: фосфор, калій. Все це в сукупності надає позитивний ефект на організм, особливо дитячий. Але й людям старшого покоління ця ягода помічна. 
Серцево-судинна система. Суниця покращує роботу серця і підвищує його витривалість. Якщо ви страждаєте атеросклерозом і гіпертонічною хворобою, то вживайте свіжі ягоди суниці. Вони сприяють виведенню токсинів і холестерину з організму. Настій ягід і листя суниці знижує тиск і посилює серцеві скорочення.
Ендокринна й видільна системи. Суниця може знизити поглинання йоду щитовидкою. Крім того, ягода покращує роботу нирок і є прекрасним сечогінним засіб. Суниця бореться з діатезом, подагрою, запальними процесами і циститами. Рекомендується включити суницю в свій раціон, якщо ви страждаєте анемією, діабетом і якщо у вас порушений обмін речовин.
Шлунково-кишковий тракт. Суниця нормалізує діяльність кишечника, а також покращує травлення і сприяє хорошому апетиту. Клітковина, яка міститься в суниці, виводить з організму зайвий холестерин. Якщо ви страждаєте запальними захворюваннями шлунка, виразками, гемороєм, глистами або частими запорами, пийте відвар суниці. При гастритах і коліках рекомендується вживати плоди ягоди.
Краса та молодість Суницю можна використовувати і в косметичних цілях. У стародавні часи веснянок і пігментних плям позбувалися за допомогою спиртової настоянки суниці. До речі, суниця допоможе продовжити молодість вашої шкіри: вона запобігає появі зморшок і бореться з уже наявними. Роблячи маски з суниці регулярно, ви помітите, що шкіра обличчя і шиї стає більш пружною, гладкою, еластичною і підтягнутою.
До речі, сушена суниця теж має корисні властивості і зберігає їх протягом двох років. Для заготівлі ягода має бути ціленькою та сухою. Розкладати її треба на чистій дерев’яній поверхні і лишати в такому місці, де нема сонця, але є вільний доступ повітря.

Поліна РУДЕНКО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%